Chcem pôžičku!
Domov / Pôžičky / Úverová kalkulačka
Zistite si výšku splátok

Úverová kalkulačka

V tomto príspevku vám predstavíme internetový nástroj, s ktorým bude výpočet akéhokoľvek úverového produktu hračkou. Ak ste už o ňom predtým niečo počuli, možno vaše znalosti prehĺbime. Predmetom celého článku bude teda úverová kalkulačka, známa aj pod pojmom hypotekárna, ktorá už ľuďom ušetrila nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Ako funguje, prečo ju využiť, kde ju nájsť a prečo ju niektoré spoločnosti do dnešného dňa na svojej stránke neaplikovali, sú otázky, na aké sa dozviete odpoveď.

Ako funguje a prečo ju pri prieskume nevynechať?

Odpoveď na otázku: „prečo ju určite využiť?“ je pomerne jednoduchá. Úverová kalkulačka vám totiž vie urobiť presný výpočet toho, koľko bude stáť vaša pôžička. Určite viete, že ak požiadate o finančnú pomoc, nikdy resp. raritne vrátite presne takú sumu, akú ste požičali. Tento nástroj vám má do bodky ukázať, koľko preplatíte na rôznych položkách, ktoré si jednotlivé bankové alebo nebankové spoločnosti účtujú, a to všetko zadarmo. Vďaka tomuto faktu už nemusíte nikde chodiť osobne, ani nikam telefonovať, lebo všetko si viete zistiť z domu, čo má za následok to, že:

  1. ušetríte čas – ak chce niekto nájsť výhodný produkt, musí počítať s tým, že do hľadania bude musieť investovať veľa času. Prieskum rôznych ponúk, návštevy pobočiek či kopa stretnutí s pracovníkmi, ktorí sa vám „snažia“ urobiť tú najlepšiu ponuku…to všetko sú časovo náročné akcie. Tento online nástroj na zistenie čo najvýhodnejšej ponuky, vás všetkých týchto procesov, až na prieskum, uchráni. Nie je však nič pohodlnejšie ako prísť z práce a vedieť, že sa nemusíte nikam ponáhľať, pretože tá spoločnosť už zatvára, iná už zatvorila atď. Výpočet takého produktu, ktorý vás zaujal, si môžete urobiť o hocakej hodine a v hocaký deň za pár sekúnd. Online úverová kalkulačka nemá otváracie hodiny.
  2. ušetríte peniaze – na základe podrobného prieskumu, ktorý môžete rýchlo uskutočniť aj z domu, neušetríte len čas, ale aj peniaze. Z finálnych výsledkov uvidíte, že hoci úroková sadzba je u väčšiny poskytovateľov veľmi podobná, v konečnom dôsledku to môže predstavovať vysoké rozdiely v číslach a za rovnako vysokú pôžičku môžete zaplatiť niekoľkonásobne viac, pretože rozdiely sú vyjadrené v desiatkach tisíc eur!

Nepočítajte po jednom

Ak hľadáte niečo prepracovanejšie a komplexnejšie, máme pre vás aj iný typ. Hypotekárna resp. úverová kalkulačka má vo svojej vytuningovanej verzii aj inú superschopnosť, ktorou je porovnanie hneď viacerých ponúk od rôznych spoločností. To znamená, že si nemusíte klikať na každú stránku konkrétnej spoločnosti zvlášť, ale väčšinu ponúk budete mať zobrazených len vďaka vášmu jednému zadaniu. Čas ušetríte niekoľkonásobne a to, ktorá ponuka je pre vás najlepšia, uvidíte hneď.

Je veľmi podstatné zadať správne údaje do kalkulačkyČo do nej zadať?

Aby vám kalkulačka na spotrebný úver zobrazila čo najpresnejšie porovnanie a výpočet, bude potrebné, aby ste zadali čo najviac údajov. V online formulári sú však nevyhnutné tieto: požadovaná suma, doba splatnosti, doba fixácie a hodnota založenej nehnuteľnosti. Ako ste si domysleli, pri vyšších sumách je potrebné niečím ručiť, najčastejšie je to nehnuteľnosť. Do tohto nástroja je možné zadať ako žiadanú sumu maximálne 200 000 eur, dobu splatnosti maximálne 30 rokov a doba fixácie môže byť aj na celé splatné obdobie. Posledný údaj určuje  to, aký vysoký úrok budete platiť počas obdobia, ktoré si plánujete „zafixovať“. Po vypísaní všetkého náležitého, formulár odošlete a do niekoľkých sekúnd vám kalkulačka úverov zobrazí presné hodnoty úrokovej sadzby, LTV, mesačnej splátky, celkovej splatenej sumy, ale uvidíte aj presný rozdiel medzi splatenou a požičanou sumou. Ak chcete prísť na to, ktorý produkt by bol pre vás ten najvýhodnejší, tento nástroj predstavuje jednoznačne správne a hlavne bezplatné riešenie.

Možno by sme mali dodať, že hypotekárna / úverová kalkulačka vám nevypočíta len hypotéky či spotrebné finančné úvery, ale aj tie na bývanie, pre mladých či na čokoľvek, teda na bezúčelové produkty. Z porovnania zistíte, aká spoločnosť si účtuje poplatky za sprostredkovanie sumy, na koľko sú rozdielne, ale aj rozdiely v úrokoch a v celkových preplatených sumách. Zistíte aj to, že možno nie každá spoločnosť vám je ochotná ponúknuť až toľko, koľko stojí vaša založená nehnuteľnosť (ak je ručenie nutné), čo určuje vyššie spomínaný údaj LTV atď.

Kde ju možno nájsť?

Každá správna banková aj nebanková spoločnosť, ktorá pred klientom nič netají a nechce strácať jeho čas, si tento nástroj do svojej stránky zakomponuje. Úverová kalkulačka je dostupná napr. na stránke Cetelem, VÚB, ČSOB, ČSOB, Slsp, Prima banka, Tatra banka, Pôžičkomat, Profi credit, Quatro, Dexia banka, UniCredit, Poštová banka, OTP bank atď. Ak hľadáte tento nástroj, aby vám urobil zároveň aj porovnanie ponúk, často využívaným býva úverová kalkulačka od SME, no dostupná je vám aj na tejto stránke.

Prečo ju niekto stále nemá?

Chcete si spraviť podrobný prieskum vašich možností, no natrafili ste na jednu alebo viac spoločností, ktoré týmto nástrojom nedisponujú? Vykalkulovať si vaše možnosti vám nedovolí napr. ani stránka Home Credit. Či už je to kvôli zvýšeným úrokom alebo kvôli tomu, že uprednostňujú osobný prípadne telefonický kontakt, nevieme. Možno sa boja, že výpočet by mnohých odradil. Možno len doteraz tieto spoločnosti nenašli nikoho, kto by im do stránky tento nástroj zakomponoval. Všetko sú však len dohady. Každopádne platí, že svoje tarify verejne, to znamená bez prečítania niekoľkostranových dokumentov, či miniatúrnych písmen na konci ponuky, zverejňujú len féroví poskytovatelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *