Quatro pôžička

Nezáväzná žiadosť


Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0948 090 040
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat
Počuli ste o Quatro pôžičke a rozhodli ste sa požičať peniaze cez túto nebankovú spoločnosť? Okrem možnosti okamžitého čerpania pôžičky máme pre Vás aj obsiahly článok o tejto obľúbenej pôžičke.

O spoločnosti Quatro

Spoločnosť Quatro začala pôsobiť na slovenskom trhu už v roku 1999. Za túto dobu sa dostala do povedomia ľudí natoľko, že pri počutí slova Quatro sa im hneď vybaví nákup na splátky.
V súčasnosti patrí táto značka Quatro pod spoločnosť Consumer Finance Holding, a. s., pričom táto spoločnosť je členom skupin VÚB – INTESA SANPAOLO. So spoločnosťou CFH sa spájajú aj iné známe značky ako Triangel, Slovenská požičovňa a iné.

Okrem poskytovania splátkového predaja však poskytuje Quatro aj nebankové pôžičky, ktorým sa chceme venovať bližšie v nasledujúcich odsekoch. Po Quatro pôžičkách je neutíchajúci dopyt, keďže sú poskytované za veľmi výhodných podmienok a celkovo možno hodnotiť poskytované služby ako výborné, čo je určite do značnej miery aj odrazom toho, že za Quatrom stoji veľká a stabilná spoločnosť s potrebným know-how.

Skúsenosti klientov s nebankovými pôžičkami od spoločnosti sú veľmi pozitívne, čo je možné vidieť na rôznych internetových diskusných fórach a odborných článkoch. V podstate ide o jeden z najlepších spôsob ako si požičať peniaze za veľmi výhodných podmienok od nebankovej spoločnosti. Odporúčame Vám však spraviť si vlastný názor a prípadne pohľadať referencie na internete.

Quatro pôžička

Quatro pôžička je charakteristická týmito základnými znakmi:

 • suma od 600 do 5 000 €
 • splatnosť od 1 do 5 rokov
 • Efektívna úroková miera 13,94%, RPMN 25,00%, úroková sadzba 25,00%
 • vrátenie 5 % z ceny nákupu
 • bez ručenia majetkom
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezúčelová pôžička

Na základe tejto charakteristiky možno povedať, že Quatro pôžička poskytuje možnosti požičať si ozaj širokému spektru žiadateľov o pôžičku, keďže si môžete požičať už od relatívne nízkej sumy 600 € až po 5 000 €. Splatnosť si môžete nastaviť v skokoch po 12 mesiacoch, pričom najkratšia možná splatnosť sa rovná jednému roku.

Koľko preplatíte na Quatro pôžičke? Tento údaj vidíte priamo na online formulári, ktorý nájdete na začiatku tejto stránky. No ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) sa pohybuje na hranici 25 %, pričom úroková sadzba sa taktiež nachádza v rovnakej hladine, a to 25 %. Na spomenutom online formulári taktiež vidíte celkovú sumu, ktorú splatíte poslednou splátkou.

Quatro pôžička spadá pod nebankové pôžičky, čo záujemcovi prináša isté výhody, ale aj nevýhody. Jasnou výhodou oproti bankám je menšia byrokracia, keďže k vybaveniu pôžičky potrebujete len ozaj minimálne množstvo dokladov a potvrdení. Taktiež kritéria, podľa ktorých bude posúdená Vaša žiadosť, nie sú až také prísne ako to je pri bankových pôžičkách. S nebankovými pôžičkami však prichádzajú aj isté špecifické nevýhody. Základnou a najvýznamnejšou nevýhodou je vyššia úroková sadzba, resp. ročná percentuálna miera nákladov (RPMN), než tá, ktorú Vám dokáže poskytnúť banka. Pri nebankových pôžičkách je často nevýhodou aj možné riziko, ktoré môže hroziť z nevýhodných podmienok, no pri pôžičke od Quatro tento problém prakticky neexistuje, keďže za spoločnosťou stojí silná skupina VÚB – Intesa Sanpaolo. Môžete si byť teda istý tým, že spoločnosť Quatro bude s Vami jednať ako s rovnocenným partnerom počas celej doby trvania splácania pôžičky.

Pre Quatro pôžičku je typické aj to, že nemusíte nijako ručiť za pôžičku. Nemusíte sa teda obávať toho, že by ste museli pre získanie pôžičky založiť svoj dom alebo byt, čo je typické pre americké pôžičky. Zároveň odpadá problém a zbytočné starosti s hľadaním ručiteľa za Vás pri žiadaní o úver. Quatro totiž žiadneho ručiteľa pre získanie pôžičky nepožaduje.

Jednoznačnou výhodou je aj to, že ide o tzv. bezúčelovú pôžičku. Za týmto označením sa skrýva to, že nemusíte nijako dokladovať účel a dôvod žiadania si o peniaze formou pôžičky. Nemusíte teda premýšľať nad tým ako zdôvodnite kúpu predmetu, služby, dovolenky alebo iného potešenia, ktoré si chcete za dané peniaze dopriať.

Nebanková spoločnosť Quatro si taktiež neúčtuje žiadne poplatky za prijatie, spracovanie a posúdenie Vašej žiadosti. Nemusíte sa teda obávať toho, že budete platiť zbytočné poplatky, aj keď si nakoniec pôžičku nevezmete. Pôžička je bez zbytočných poplatkov, tak ako sa to od serióznej spoločnosti vyžaduje.

Podmienky pre získanie pôžičky

Obligátna otázka, na ktorú možno odpovedať nasledovne:

 • byť občanom SR a/alebo mať trvalý pobyt na území SR
 • byť plnoletou osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony
 • dokladovanie príjmu

Quatro pôžička je teda jednoznačne vhodná pre všetkých, ktorí dokážu preukázať svoj príjem. K tejto skupine patria nielen zamestnanci, ale aj dôchodcovia a živnostníci (SZČO). Mnohých prekvapí to, že aj dôchodcovia môžu dostať Quatro pôžičku, ale v podstate práve dôchodcovia sú pre túto nebankovú spoločnosť málo rizikový, keďže majú stabilný mesačný príjem. Stačí doložiť doklad o príjme. Samotná spoločnosť Quatro Vám oznámi, aké doklady od Vás na preukázanie príjmu bude požadovať. Bez dokladovania príjmu v Quatre pôžičku nedostanete, takže Quatro pôžička pre nezamestnaných ľudí nie je vhodnou voľbou.

Spoločnosť síce neuvádza to, či ide o pôžičku „bez registra“, no možno predpokladať, že pri overovaní Vašej žiadosti o pôžičku si preverí Vašu platobnú disciplínu práve cez jeden z viacerých úverových registrov dlžníkov. Závisí to potom len od spoločnosti Quatro, či Vám drobné prehrešky z minulosti odpustí, alebo Vám kvôli ním zamietne Vašu žiadosť o Quatro pôžičku.

Vrátenie 5 % z každého nákupu

Jednou z najväčších výhod, s ktorou prišlo Quatro, je vrátenie 5 % z ceny každého nákupu, u niektorých vybraných predajcoch môžete rátať ešte s dodatočnými 5 %. Ako to funguje? Veľmi jednoducho:

 1. Požičiate si peniaze cez Quatro pôžičku, napríklad cez online formulár na začiatku tejto stránky
 2. Za požičané peniaze si kúpte tovar v obchode, pričom si ponecháte pokladničný doklad
 3. Údaje z pokladničného dokladu/faktúry môžete následne zadať do príslušného online Quatro formulára v Mojej zóne, prípadne ich môžete nadiktovať cez telefón
 4. Dostanete 5% z Vášho nákupu prevodom na Váš bankový účet. V prípade, že ste nakúpili v niektorom z obchodov, ktoré spolupracujú so spoločnosťou Quatro, tak môžete rátať ešte s ďalšími 5 %. Peniaze Vám budú odoslané v prvý deň nasledujúceho mesiaca, čiže ak si uplatníte zľavu v polke februára, tak peniaze Vám budú poslané prvého marca.

Táto ponuka je však časovo obmedzená, nákup musíte spraviť do 3 mesiacov od získania Quatro pôžičky. Taktiež dodatočná zľava u vybraných predajcov je jednorázová a časovo obmedzená.

Ako môžem získať pôžičku?

O Quatro pôžičku je možné požiadať troma spôsobmi:

 • prostredníctvom online žiadosti, ktorú nájdete aj na začiatku tohto článku
 • telefonicky (kontakt nájdete na konci článku)
 • osobne v jednej z pobočiek (zoznam je na konci článku)

Najjednoduchším a ekonomicky najvýhodnejším spôsobom je podanie online žiadosti. Ušetríte si tým prakticky zbytočné cestovanie do jednej z pobočiek spoločnosti, ktoré sú pomenované ako Quatro Finančný Dom. Prípadne môžete vybaviť pôžičku aj telefonicky, no my Vám odporúčame ušetriť si zbytočné účty za telefón a radšej si vybavte žiadosť v pokoji a kľude cez internet. Výhodou online vybavenia Quatro pôžičky je jednoznačne aj vysoká anonymita, keďže sa nemusíte s nikým osobne stretnúť, čo trápi mnoho potenciálnych záujemcov o pôžičku.

Po vyplnení online žiadosti následne dostanete prístupové údaje do „Moja zóna“, čo je v podstate online správca Vašich úverov v spoločnosti Quatro. V Mojej zóne následne potvrdíte všetky podmienky pôžičky a prípadne doplníte chýbajúce údaje. Následne, ak bude Vaša pôžička schválená, dostanete peniaze priamo na účet.

Po schválení Vašej žiadosti môžete rátať s tým, že peniaze budete mať do 24 hodín na účte. Takže táto pôžička je vhodnou voľbou aj v prípade, že peniaze potrebujete prakticky ihneď a nemôžete si dovoliť zbytočné prieťahy a omeškania.

Kalkulačka

Ak sa pýtate, či existuje Quatro kalkulačka na výpočet mesačných splátok, prípadne úrokovej sadzby alebo RPMN, tak odpoveď je nejednoznačná. Neexistuje v klasickej podobe, aká je typická pre ostatných nebankových poskytovateľov pôžičiek, ale je zabudovaná priamo do samotnej žiadosti o pôžičku. Stačí zvoliť základné parametre ohľadom pôžičky (koľko si chcete požičať a na ako dlho) a výšku mesačnej splátky sa dozviete priamo na tejto online žiadosti. Samozrejmosťou je aj zobrazenie úrokovej sadzby, efektívnej úrokovej miery a ročnej percentuálnej miery nákladov (RPMN). Quatro kalkulačka je teda riešená zaujímavou formou, pričom ju hodnotíme ako praktickejšiu než mnohé konkurenčné riešenia.

Kontakt

Hľadáte Quatro kontakt? Máme pre Vás všetky kontaktné údaje na jednom mieste:

Adresa centrály
Consumer Finance Holding, a.s.
divízia Quatro
Ul. 29. augusta 3
058 01 Poprad

Infolinka
0850 123 440

Email
quatro@quatro.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *