Slovenská požičovňa

Nezáväzná žiadosť


Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0948 090 040
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat
Chcete si vziať pôžičku od Slovenskej požičovne? V spolupráci s danou nebankovou spoločnosťou Vám prinášame možnosť požiadať o pôžičku cez nasledujúci online formulár.

O Slovenskej požičovni

Začiatok spoločnosti Slovenská požičovňa siaha až do roku 1995. Táto spoločnosť sa zaoberá, ako to už vyplýva zo samotného názvu, poskytovaním nebankových pôžičiek. Ako základný cieľ si stanovila Slovenská požičovňa zjednodušenie celého procesu získania pôžičiek. Samozrejmosťou sú aj veľmi výhodné podmienky pre žiadateľa pôžičky. Tomuto cieľu je prispôsobené cele fungovanie nebankovej spoločnosti, čo sa prejavilo v mnohých skutočnostiach. Napríklad je pre túto nebankovú spoločnosť typické to, že o pôžičku môžete požiadať online alebo telefonicky, ale aj prostredníctvom mobilných požičovní, ktoré sa presúvajú z mesta do mesta.

Práve prostredníctvom tohto moderného prístupu, kde sa uprednostňuje elektronické vybavenie pôžičky, môže Slovenská požičovňa držať svoje náklady na nízkych úrovniach, čo vo výsledku prináša nižšie ceny pôžičiek pre žiadateľov o úver.

Slovenská požičovňa je od roku 2005 súčasťou akciovej spoločnosti Consumer Finance Holding, a.s., ktorá patrí pod skupinu VÚB – Intesa Sanpaolo. Za Slovenskou požičovňou je teda veľmi silný partner, nemusíte sa teda obávať akýchkoľvek komplikácií, ktoré sú spojené s neoverenými nebankovými spoločnosťami. Pod Consumer Finance Holding patria aj značky ako Quatro a Triangel, pričom mnohé z týchto značiek pôvodne (spolu)založil súčasný prezident Andrej Kiska.

Pôžička od Slovenskej požičovne

Slovenská požičovňa poskytuje viacero typov pôžičiek, ktoré sa líšia rôznymi parametrami (koľko si môžete požičať, na ako dlho, za akých podmienok) a sú určené na rôzne situácie a účely. V produktovom portfóliu Slovenskej požičovne možno nájsť nasledujúce typy pôžičiek:

 • najľahšia pôžička
 • nákupná pôžička
 • refinančná pôžička
 • pôžička na bývanie
 • hypopôžička na čokoľvek
 • hypopôžička na kúpu nehnuteľnosti

Podmienky pre získanie pôžičky

Pre získanie pôžičky od Slovenskej požičovni musíte spĺňať nasledujúce podmienky:

 • byť občanom SR, prípadne musíte mať trvalý pobyt a korešpondenčnú adresu na území SR
 • vek od 21 do 68 rokov
 • doklad o trvalom príjme (zamestnanec, dôchodca, SZČO)

Z týchto podmienok jasne vidíme, že táto pôžička nie je vhodná pre nezamestnaných, keďže bez dokladovania príjmu sa nezaobídete. V Slovenskej požičovni však majú otvorené dvere dôchodcovia, ale aj živnostníci (SZČO), ktorí ale taktiež musia doložiť výšku svoj príjmu. Taktiež môžete rátať s tým, že nejde o pôžičky bez registra, teda ak sa nachádzate v registri dlžníkov (SOLUS a iné), tak sa s veľkou pravdepodobnosťou k pôžičke nedostanete.

Svoje pôžičky môžete taktiež spravovať online cez rozhranie Moja zóna.

Aj keď je pri jednotlivých pôžičkách už z názvu vopred jasné, aký je ich účel, v nasledujúcej kapitole sa podrobnejšie pozrieme na podmienky jednotlivých pôžičiek.

Najľahšia pôžička

Základné parametre sú nasledovné:

 • mesačná splátka od 16 €
 • od 600 do 5 000 €
 • doba splatnosti od 1 do 5 rokov

Táto pôžička slúži na akýkoľvek účel, čiže ide o bezúčelovú pôžičku, nikomu nemusíte dokladovať účel použitia požičanej sumy. Mesačná splátka môže začínať už od relatívne nízkych 16 €. V rámci tejto pôžičky si môžete požičať od 600 až do 5000 €, pričom tieto peniaze musíte splatiť do 1 až 5 rokov. Ak chcete požiadať o túto pôžičku, tak jednoducho využite online formulár na začiatku tohto článku. Peniaze po schválení dostanete do 24 hodín na účet.

Nákupná pôžička

Parametre nákupne pôžičky od Slovenskej požičovne sú nasledovné:

 • mesačná splátka od 16 €
 • od 600 do 5 000 €
 • doba splatnosti od 1 do 5 rokov

Nákupná pôžička je poskytovaná na zaplatenie nákupov, pričom poskytuje jednoznačnú výhodu v podobe vrátenia 5 % z ceny nákupu ihneď ako zaplatíte nákup prostredníctvom tejto pôžičky od Slovenskej požičovne. Zaplatenie nákupu zdokladujete prostredníctvom údajov z pokladničných dokladov. Môžete takto získať až 250 €.

Príklad:

Koľko ste zaplatili Koľko dostanete späť
Nové zariadenie do obývačky 3 000 € 150 €
Kúpa nových spotrebičov do kuchyne 2 000 € 100 €
Spolu 5 000 € 250 €
Táto pôžička je teda obzvlášť výhodná, keďže môžete získať späť značnú sumu, ktorú môžete použiť na dodatočné nákupy.

 

Refinančná pôžička

Chcete ušetriť na Vašich súčasných pôžičkách? Pozrite sa na základné parametre tohto úveru:

 • do 20 000 €
 • odložená prvá splátka
 • môžete si požičať viacej ako potrebujete refinancovať

Slovenská požičovňa poskytuje aj refinancovanie úverov do výšky 20 000 €. Táto pôžička slúži na získanie výhodnejšieho úroku ako máte pri súčasnej pôžičke, prípadne na konsolidovanie viacerých pôžičiek do jednej, samozrejme za výhodnejších úrokov. Zároveň si máte možnosť požičať peniaze navyše, ktoré sú poskytnuté ako bezúčelový úver.

Pôžička na bývanie

Základné údaje:

 • od 5 000 € do 20 000 €
 • doba splatnosti od 1 do 10 rokov
 • bez ručenia nehnuteľnosťou

Táto pôžička je určená predovšetkým na rekonštrukciu Vášho súčasného bytu alebo domu, pričom nemusíte založiť svoju nehnuteľnosť na získanie tejto pôžičky. Taktiež nemusíte nijako dokladovať formou bločkov a faktúr kúpu vecí potrebných k rekonštrukcií Vášho bývania.

Hypopôžička na čokoľvek

Základné parametre hypopôžičky na čokoľvek:

 • od 2 000 € do 100 000 €
 • doba splatnosti od 5 do 30 rokov
 • ručenie nehnuteľnosťou
 • bez dokladovania účelu

Hypopôžička je ideálnou pôžičkou v prípade, že si chcete požičať veľkú sumu na dlhé obdobie, pričom nechcete dokladovať účel použitia peňazí. Je teda len čisto na Vás, na čo použijete pôžičku. Pri tejto pôžičke však musíte rátať s tým, že sa nevyhnete ručeniu nehnuteľnosťou. Mali by ste si byť teda istý svojou platobnou schopnosťou, keďže ide o americkú hypotéku.

Hypopôžička na čokoľvek od Slovenskej požičovni ponúka obrovskú výhodu oproti bankám, v ktorých musíte prísne zdokladovať účel použitia daných peňazí. Výhodou je taktiež nízka úroková miera, ktorá je fixovaná na určitú dobu. Samozrejmosťou je možnosť predčasného splatenia, mimoriadne splátky a taktiež nulové poplatky za podanie a spracovanie Vašej žiadosti.

Hypopôžička na kúpu nehnuteľnosti

Základné parametre:

 • od 6 600 € do 100 000 €
 • doba splatnosti od 5 do 30 rokov

Hypôžička na kúpu nehnuteľnosti Vám zabezpečí bezproblémové kúpenie nehnuteľnosti, pričom Slovenská požičovňa sa postará o hladký priebeh celého procesu. Nemusíte sa teda zaoberať technickými a právnymi detailami.

Aj pri Hypopôžičke na kúpu nehnuteľnosti môžete rátať s podobnými výhodami v podobe možnosti predčasného splatenia úveru, mimoriadne splátky a žiadne poplatky za vybavenie, spracovanie a správu Vášho úveru.

V porovnaní s bankovými úvermi je ale úroková sadzba a RPMN na vyššej úrovni, preto je hypopôžička vo výsledku drahšia ako klasické bankové hypotéky.

Slovenská požičovňa kalkulačka

Ak hľadáte kalkulačku Slovenskej požičovni na výpočet mesačných splátok, prípadne na zistenie úrokovej sadzby a RPMN, tak budete musieť navštíviť internetovú stránku danej nebankovej spoločnosti a zvoliť si príslušnú pôžičku. Následne máte možnosť získať výpočet týchto parametrov, no narozdiel od iných spoločností nenájdete na stránke klasickú „jednoduchú“ kalkulačku, ale viaceré voliteľné polia, do ktorých musíte zadať základné údaje o sebe ako o žiadateľovi o pôžičku. Až následne sa dopracujete k výpočtu mesačných splátok. Nerátajte teda s klasickou kalkulačkou.

Skúsenosti

Skúsenosti so Slovenskou požičovňou sú veľmi pozitívne, čo si môžete nezávislé overiť na rôznych internetových portáloch a diskusiách. Samozrejme, nájdu sa aj negatívne skúsenosti, ako pri každej spoločnosti, ale jednoznačne sú v prevahe pozitívne skúsenosti s touto spoločnosťou, ktorá poskytuje nebankové pôžičky. Pozitívne skúsenosti a referencie pramenia aj z toho, že za Slovenskou požičovňou je silná skupina, ktorá dohliada na veľmi vysokú kvalitu poskytovaných služieb.

Kontakt

Hľadáte kontakt na Slovenskú požičovňu? Máme pre Vás pripravený kompletný zoznam kontaktných adries na Slovenskú požičovňu:

Sídlo
Korešpondenčná adresa:
Consumer Finance Holding, a.s.
divízia Slovenská požičovňa
Ulica 29. augusta 3
058 01 Poprad

Infolinka
0850 111 112

Email
info@slovenska-pozicovna.sk

V prípade, že máte akékoľvek osobné skúsenosti so Slovenskou požičovňou, prípadne akékoľvek otázky, tak nás môžete kontaktovať buď priamo prostredníctvom nášho kontaktného formulára alebo nám jednoducho zanechajte odkaz v diskusii pod článkom.

3 odpovede na “Slovenská požičovňa”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *