Tesco pôžička

Chcem si požičať

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0948 090 040
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat
Radi nakupujete v Tescu a všimli ste si, že Tesco ponúka aj finančné služby? Ak Vás zaujala Tesco pôžička, tak máte jedinečnú možnosť požiadať o pôžičku cez nasledovný online formulár.

Tesco je u nás obľúbená značka obchodov, kde chodíme nakupovať veci bežnej spotreby, no od roku 2008 začalo Tesco ponúkať aj svoje finančné služby. Tesco finančné služby začalo ponúkať ako výsledok svojej spolupráce so spoločnosťou Home Credit. Medzi poskytované finančné služby patrí:

 • splátkový predaj
 • hotovostná pôžička
 • Clubcard kreditná karta Premium
 • Spojenie pôžičiek

Poďme sa bližšie pozrieť na hotovostnú pôžičku.

Tesco pôžička

Tesco pôžičku môžeme stručne charakterizovať takto:

 • od 800 do 16 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 84 mesiacov
 • najnižšia mesačná splátka od 21 €
 • bez ručiteľa alebo ručenia majetkom
 • bezúčelová pôžička

Tesco pôžička teda začína až od relatívne vyššej sumy – rovných 800 €, ale zároveň má však pomerne vysoký strop na maximálnu sumu až vo výške 16 000 €. Tieto peniaze musíte postupne splatiť späť podľa toho, akú dobu splatnosti si nastavíte. Ako minimum je však pri Tesco pôžičke doba 12 mesiacov, ak by Vám to bolo krátko a chceli by ste si znížiť výšku mesačnej splátky, tak dobu splatnosti môžete nastaviť až na dlhých 84 mesiacov. Pri správnom nastavení doby splatnosti a výšky pôžičky môžete rátať s mesačnou splátkou už vo výške 21 €.

Tesco neudáva jednotnú výšku úroku, prípadne ročnej percentuálnej miery úrokov (RPMN), no pri modelovom príklade od Tesca sa výška úroku pohybuje v hladine necelých 16 % p.a. a RPMN je na úrovni približne 17 % p.a., čo radí Tesco pôžičku z hľadiska úrokov k tým lepším nebankovým pôžičkám, no nemôže konkurovať úrokom, ku ktorým by ste sa dostali ak by sa rozhodli pre bankovú pôžičku so všetkými svojimi výhodami a nevýhodami.

Jasnou výhodou Tesco pôžičky je aj to, ze nemusíte hľadať za seba ručiteľa pri žiadaní o pôžičku. Rovnako postupuje Tesco aj v otázke ručenia nehnuteľnosťou – nepožaduje sa. Častou otázkou je to, či samotnú pôžičku možno nakúpiť len na nákupy v Tescu, prípadne na vybraný tovar, ale odpoveď je jednoznačná – ide o bezúčelovú pôžičku, čiže nemusíte nijako dokladovať na aký účel chcete peniaze použiť. Takže Tesco pôžička je vhodná aj pre ľudí, ktorí sa nechystajú tieto peniaze minúť v Tescu.

Ak sa rozhodnete pre Tesco pôžičku, tak Vás určite poteší aj bonus v podobe 30 Clubcard bodov, ktoré dostanete za každú úspešne zaplatenú splátku. Tieto body môžete následne použiť ako štandardné Clubcard body.

Keď uzatvárate zmluvu o Tesco pôžičke, tak máte taktiež možnosť zvoliť si možnosť ohľadom zmeny výšky splátky počas splácania úveru. To Vám umožňuje zmeniť si výšku mesačnej splátky v prípade nečakaných udalostí aj počas doby splácania Tesco úveru.

Samozrejmosťou je aj možnosť predčasného splatenia pôžičky. Toto predčasné splatenie pôžičky nie je nijako dodatočne spoplatnené a je úplne zadarmo. Stačí kontaktovať infolinku a oznámiť im túto skutočnosť.

Taktiež máte možnosť si zmeniť termín splátky, stačí len kontaktovať infolinku a dohodnúť sa na inom, vyhovujúcejšom, termíne splátky.

Chcete sa cítiť počas doby splácania pôžičky bezpečnejšie? Pre tento prípad Vám ponúka Tesco možnosť poistenia sa, samozrejme za splnenia istých podmienok, čo Vám umožní zbaviť sa zbytočného strachu z nečakaných udalostí a katastrofických scenárov.

Podmienky získania pôžička

K získaniu Tesco pôžičky treba spĺňať 3 nasledujúce podmienky:

 • musíte mať minimálne 18 rokov
 • musíte disponovať platným dokladom totožnosti
 • musíte mať trvalý príjem, ktorý viete dokladovať

Požiadavka s vekom nie je žiadnym prekvapením, pre získanie pôžičky musíte dosiahnuť plnoletosť a byť spôsobilý na právne úkony. V niektorých nebankových spoločnostiach je táto hranica nastavená vyššie, obvykle 21 rokov, no od Tesca si požičiate aj keď máte čerstvých 18. K pozitívnemu posúdeniu Vašej žiadosti bude taktiež nutné mať platný doklad totožnosti.

Nutnosťou je taktiež mať trvalý príjem, čo znamená, že Tesco pôžička pre nezamestnaných nie je vhodnou voľbou. Je vhodná pre zamestnancov, podnikateľov (živnostníkov, SZČO), ale aj dôchodcov. Základ je mať potvrdenie o príjme (plat, dôchodok, príjem z podnikania). Bez neho sa nezaobídete. Tesco pôžička bez dokladovania príjmu je teda nereálna.

Mnoho žiadateľov o Tesco pôžička má nejasno v tom, či táto spoločnosť preveruje register dlžníkov pri podávaní žiadosti o pôžičku. Samotná spoločnosť Tesco uvádza, že pri posudzovaní Vašej žiadosti môže nahliadnuť do úverového registra Solus a Nebankového registra klientskych informácií, no každá žiadosť je posudzovaná individuálne. To znamená, že to, či Vaša žiadosť bude odmietnutá alebo nie, závisí čisto na rozhodnutí Tesca. Môžno predpokladať, že ak ste mali v minulosti veľké nedoplatky a veľmi zlú platobnú disciplínu, tak Vaša žiadosť bude zamietnutá.

Samotné vybavenie pôžičky je bez akýchkoľvek poplatkov, čo je pri tak veľkej značke ako Tesco viacmenej samozrejmé. Nemusíte sa báť akýchkoľvek nezmyselných alebo skrytých poplatkov ako to môže hroziť pri iných, neoverených nebankových spoločnostiach.

Kde a ako získať pôžičku?

Rozhodli ste sa, že pôžička od Tesca je pre Vás tou správnou voľbou, no neviete ako sa k nej dopracovať? Tesco Vám ponúka 3 možné spôsoby ako si vybaviť pôžičku:

 • cez online formulár
 • cez stánok finančné služby v predajniach Tesco
 • cez telefón

Najrýchlejšie a najjednoduchšie je vybavenie cez online formulár. Tesco pôžičku online môžete získať aj priamo cez túto stránku prostredníctvom online formulára, ktorý sa nachádza na začiatku tohto článku. Stačí vyplniť základné údaje a následne Vás samotné Tesco kontaktuje. Takto vybavená pôžička online Vám ušetrí nielen čas, ale aj peniaze minuté na cestovanie do najbližšieho Tesca, prípadne peniaze minuté na telefonické vybavenie pôžičky.

Ak by ste sa predsa len rozhodli pre iný spôsob získania Tesco pôžičky ako online, tak stále máte možnosť navštíviť predajňu Tesco a podať žiadosť cez Tesco finančné služby. Treťou metódou je zavolanie na číslo 850 333 800, kde môžete vybaviť celú pôžičku po telefóne.

Ako dostanem peniaze?

Ak bude Vaša žiadosť posúdená a vyhodnotená kladne, tak peniaze dostanete priamo na Váš bankový účet prevodom. Jedinou podmienkou je to, že daný bankový účet musí byť vedený na Vaše meno. Alternatívny spôsob vyplatenia peňazí spočíva vo vyplatení pôžičky prostredníctvom poštovej poukážky.

Kalkulačka

Chcete si vypočítať výšku Vašej mesačnej splátky? Chcete vidieť výšku úrokovej sadzby, prípadne RPMN na konkrétnu sumu a dobu splatnosti? Tesco pôžička kalkulačka bohužiaľ neexistuje a budete si musieť jednoducho podať žiadosť o online pôžičku a počkať si na konkrétne podmienky od Tesca. Neprítomnosť kalkulačky na pôžičku od Tesca online považujeme za nevýhodu oproti konkurenčný riešeniam.

Skúsenosti

Hľadáte  skúsenosti s Tesco pôžičkou? Stačí si prejsť online diskusie, prípadne seriózne fórum,  a ihneď zistíte, že Tesco pôžička je veľmi obľúbená. Skúsenosti sú v prevažnej miere veľmi pozitívne, čo je určite aj zásluhou spoločnosti Home Credit, ktorá má dlhoročné skúsenosti s poskytovaním nebankových pôžičiek a práve táto spoločnosť spolupracuje so spoločnosťou Tesco na finančných službách tejto spoločnosti.

4 odpovede na “Tesco pôžička”

 1. Dobry den, ja pracujem v zahranici tak sa chcem opitat ci by som si mohol podat ziadost o pôzicku. Vsetko viem dokladovat.
  Dakujen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *