mBank mPôžička

Rozhodli ste sa pre pôžičku od banky? Potom sa určite pozrite na nasledujúcu ponuku od banky mBank. Pod názvom mPôžička Plus poskytuje pôžičku za veľmi výhodných podmienok. Požiadať o pôžičku môžete kliknutím na nasledujúci obrázok.

mBank

Táto poľská banka pôsobí na Slovensku od roku 2007. Materskou bankou je poľská BRE Bank SA. Táto banka nie je na slovenskom trhu taka známa ako iné banky, ktoré tú pôsobia dlhšie a majú mnoho lokálnych pobočiek. Mbank sa zameriava práve na ľudí, ktorí využívajú predovšetkým internet banking a nepotrpia si na klasických pobočkách. To umožnilo tejto banke poskytovať väčšinu svojich služieb úplne zdarma. Bola to prvá „internetová banka“ na Slovensku, časom prišlo napríklad Zuno. Od roku 2007 už ale vzniklo niekoľko pobočiek mBank v krajských mestách. Takže je možné aj fyzicky navštíviť pobočku banky.

Okrem možnosti vedenia bankového účtu poskytuje o.i. mBank aj bankovú pôžičku, na ktorú sa bližšie pozrieme v nasledujúcom odseku.

mBank pôžička – mPôžička Plus

Táto mBank pôžička poskytuje všetky výhody, ale aj nevýhody bankovej pôžičky. Veľkým lákadlom je práve veľmi nízka úroková sadzba na úrovni 9,9 % p. a. (ročne). MBank ide dokonca tak ďaleko, že poskytuje garanciu najlacnejšej pôžičky – ak im donesiete výhodnejšiu ponuku od inej spoločnosti, tak mBank túto ponuku dorovná. Presnejšie podmienky nájdete na webstránke mBank.

Naopak nevýhodou sú prísnejšie kritéria pri posudzovaní Vašej žiadosti ako to už pri bankových pôžičkách býva.

Základné fakty o mBank úvere:

 • garantovaný úrok na úrovni 9,9 % ročne
 • RPMN na úrovni 10,36 % ročne
 • od 350 až do 20 000 €
 • splatnosť od 12 do 84 mesiacov
 • bezúčelová hotovostná pôžička
 • žiadne poplatky za poskytnutie úveru
 • žiadne poplatky za vedenie účtu
 • možnosť predčasného splatenia, resp. mimoriadnych splátok, bez akéhokoľvek poplatku

Z týchto základných faktov je vidieť, že mPôžička je veľmi vhodnou voľbou pre väčšinu ľudí, keďže pokrýva relatívne malé sumy od 350 € až po pôžičku na rovných 20 000 €. Taktiež flexibilná doba splatnosti umožňuje prispôsobiť splátky finančnému príjmu žiadateľa o tento hotovostný úver.

Netypické je samotné nastavenie úrokov, ktoré je fixne dané na úrovni 9,9 % ročne, respektíve RPMN 10,36 % ročne. Nezáleží teda na tom, či si požičiate 500 € alebo kľudne aj 15 000 €, úrok to nijako neovplyvní. Ani zmena doby splatnosti nijako neovplyvní výšku úrokovej sadzby.

Špecifikom doby splatnosti je to, že ju môžete meniť nastaviť len v násobkoch čísla 12 (v prípade mesiacov). Čiže prakticky si nastavujete splatnosť na celé roky.

Skúsenosti s mBank pôžičkou sú veľmi pozitívne, čo sa dočítate aj na rôznych internetových diskusiách a fórach.

Podmienky pre získanie pôžičky

Pre pozitívne posúdenie Vašej žiadosti o mPôžičku musíte spĺňať nasledujúce kritéria:

 • minimálne 18 rokov a byť spôsobilý na právne úkony
 • stály príjem – mBank pôžička je vhodná pre zamestnancov, podnikateľov, SZČO a dôchodcov – za podmienky nutnosti vedieť dokladovať príjem
 • trvalé bydlisko na území SR, prípadne prechodný pobyt v zahraničí + kontaktná osoba na Slovensku
 • nemáte žiaden zápis v registri dlžníkov (kontroluje sa register dlžníkov Credit Bureau) a nedlhujete alebo nemeškáte so splátkami v inej banke
 • nemáte žiaden dlh voči mBank
 • účet v mBank – neľakajte sa, je zadarmo a osobne ho odporúčame, je možné ho zriadiť aj priamo pri vypĺňaní žiadosti o pôžičku

Podmienky sú nastavené značne prísnejšie napríklad v porovnaní s nebankovkami. Nemôžete teda rátať s tým, že ako nezamestnaný dostanete pôžičku. Potvrdenie o príjme pri jednotlivých skupinách rozoberieme detailnejšie v nasledujúcom odseku. Taktiež nemožno tento úver považovať za pôžičku bez registra, keďže mBank kontroluje Vaše meno v databázach dlžníkov.

Pre získanie mBank pôžičky je taktiež nutné mať bankový účet v tejto banke (označovaný ako mKonto). Nemusíte sa báť toho, že by ste platili akékoľvek mesačné poplatky za vedenie účtu, je celkom zdarma. Osobne ho veľmi odporúčame, s mKonton máme dlhoročné pozitívne skúsenosti. Ak dané konto nemáte, tak si ho môžete jednoducho vytvoriť počas podávania žiadosti o mPôžičku. Ak by ste si ale chceli z akéhokoľvek dôvodu zriadiť bankový účet v mBank osobitne, tak môžete k tomu využiť nasledujúci odkaz (kliknite na obrázok). Ak si vytvoríte bankový účet cez daný odkaz, tak získate ešte viacero výhod.

Napriek splneniu všetkých týchto kritérií má banka Vás pravo odmietnuť a mPôžičku Plus Vám neposkytnúť.

Potrebné doklady, dokumenty

K získaniu úveru od mBank budete potrebovať potvrdenie o príjme v prípade, že nedostávate Váš príjem na účet v mBank. Ak v súčasnosti disponujete mKontom, na ktoré dostávate Váš príjem, tak žiadne ďalšie dokladovanie príjmu nebude nutné. V opačnom prípade Vám bude treba nasledovné dokumenty:

 • ak ste zamestnanec, resp. máte príjem zo závislej činnosti – musíte doložiť buď prostredníctvom 3 výpisov z účtu, alebo prostredníctvom špeciálneho tlačiva od mBank
 • ak ste zamestnanec, resp. máte príjem zo závislej činnosti v zahraničí – musíte doložiť buď prostredníctvom 3 výpisov z účtu a zároveň vyplniť špeciálne tlačivo od mBank
 • ak ste podnikateľ – musíte doložiť Vaše posledné daňové priznanie firmy a potvrdenie od Daňového úradu o tom, že nemáte žiadne záväzky v oblasti daní
 • ak ste dôchodca (starobný, invalidný / ZŤP, vdova/vdovec, výsluhový) – potvrdenie o priznaní dôchodku + výpis z účtu, na ktorom vidieť prijatie daného dôchodku
 • ak máte príjem z podielu na zisku – je nutné predložiť daňové priznanie firmy, zápis z VZ ohľadom rozdelenia zisku
 • ak máte príjem z prenájmu – musíte predložiť daňové priznanie + potvrdenie o zaplatení dane a potrebná bude taktiež nájomná zmluva

Kalkulačka

Chcete si vyrátať výšku splátok cez úverovú kalkulačku? Mbank kalkulačku je možné nájsť priamo na stránke mBank, stačí kliknúť na nasledujúci obrázok:

Mbank kalkulačka Vám vyráta mesačné splátky

Táto kalkulačka taktiež zobrazuje okrem mesačnej splátky aj celkovú sumu, ktorú musíte splatiť, poplatok za poskytnutie pôžičky, RPMN a úrokovú sadzbu.

Dočasne nedokážem splácať úver, čo teraz?

Došlo k zníženiu Vášho príjmu? Mali ste nečakané výdavky? Takéto situácie môžu kedykoľvek nastať, preto je dobré vedieť ako postupovať v takýchto prípadoch. V prvom rade kontaktujte mBank a oznámte im bezodkladne túto skutočnosť. Táto banka Vám poskytne 2 rôzne možnosti ako riešiť túto situáciu:

 1. možnosť predĺžiť si dobu splatnosti, čím sa mesačná splátka trvalo zníži. Treba ale rátať s tým, že akonáhle si predĺžite dobu splatnosti, tak pri podmienke zachovania všetkých ostatných podmienok, dôjde k nárastu celkovej sumy, ktorú ako spotrebiteľ zaplatíte za Vašu pôžičku
 2. možnosť odkladu splátok istiny úveru – dôjde k zníženiu mesačnej splátky

Nevyhovuje mi deň, v ktorý musím splácať svoju pôžičku. Môžem ho zmeniť?

Áno, mBank dovoľuje zmeniť deň, v ktorý musíte zaplatiť Vašu splátku za mPôžičku Plus. Túto zmenu môžete spraviť cez mFormulár na webstránke banky.

Naše hodnotenie: mBank pôžička s názvom mPôžička Plus patrí medzi to najlepšie, čo je možné na poli slovenských bankových pôžičiek nájsť. Kombinuje veľmi priaznivé úroky, možnosť získania bankového účtu, garanciu najnižšieho úroku spolu s férovými podmienkami a takmer žiadnou byrokraciou. Celý proces získania pôžičky môžete vybaviť online. Jednoznačne odporúčame.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0850 001 001
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat