Hypotekárna kalkulačka – hypokalkulačka

Hypotekárna kalkulačka slúži na výpočet mesačnej splátky, ktorú zaplatíte za Vašu hypotéku. Preto sme pre Vás pripravili nie len jednu hypokalkulačku, ale rovno dve. Máte možnosť zistiť nie len najnižší možný úrok a výšku splátky, ale aj to, aké podmienky má konkrétny hypotekárny úver v banke Vášho výberu. Nezabudnite si zvoliť, či peniaze potrebujete na kúpu bytu/domu, refinancovanie, na čokoľvek (americká) alebo máte nárok na štátny príspevok pre mladých.

Výpočet, porovnanie a žiadosť online

Výpočet

Do nasledujúcej hypotekárnej kalkulačky môžete zadať požadovanú sumu, splácanie, fixáciu a hodnotu domu a môžete spraviť výpočet hypotéky. Na základe týchto vstupných údajov získate jasný prehľad o tom, ktorá banka Vám dokáže požičať a taktiež sa dozviete výšku úrokovej sadzby, maximálne LTV, poplatok za poskytnutie a samozrejme aj mesačnú splátku a celkové preplatenie hypotéky. Celkové preplatenie hypotekárneho úveru, ktoré nájdete v hypokalkulačke obsahuje aj poplatok za poskytnutie a všetky splátky a úroky. Výpočet a porovnanie ponúk online je úplne jednoduché:

Takáto hypokalkulačka Vám teda ušetrí čas strávený chodením a zisťovaním ponúk jednotlivých bánk. Nájdete všetko potrebné na jednom mieste a dokonca s možnosťou požiadať o konkrétnu hypotéku online. Taktiež máte možnosť použiť prvú hypotekárnu kalkulačku k tomu, že celý proces nájdenia najvýhodnejšej ponuky necháte na nás, bezplatne a nezáväzne.

K výpočtu na našej hypotekárnej kalkulačke potrebujete vedieť len úplne základné údaje, nemusíte vypĺňať množstvo detailných informácií, keďže sme sa snažili spraviť používanie maximálne intuitívne a jednoduché. V každom stĺpci je taktiež možné pozrieť si vysvetlenie, ktoré sa zobrazí po prejdení kurzorom na obrázok otáznika. Údaje je možné zoradiť po kliknutí na príslušný stĺpec podľa akéhokoľvek kritéria.

Nemusíte sa obávať, že kalkulačka neobsahuje všetky banky alebo žeby boli údaje neaktuálne, keďže sa v porovnaní nachádzajú aj také banky, kde nie je možné požiadať o hypotekárny úver online, čo signalizuje šedé tlačidlo „požiadať“. Taktiež nezabúdajte na to, že v základe je nastavená na modelový príklad, kde žiadateľ potrebuje sumu 60 000 €. Tieto hodnoty môžete ľubovoľne meniť.

Treba mať však na pamäti fakt, že samotná banka môže ešte výslednú sumu náležite upraviť a to prostredníctvom viacerých mechanizmov. Pri Vašej žiadosti detailne preskúma Vašu bonitu, výšku čistého mesačného príjmu, či ste v minulosti už čerpali pôžičku a iné faktory, ktoré majú vplyv na výšku úrokovej sadzby. Taktiež môže dôjsť k tomu, že dôjde napríklad k odpusteniu poplatku za poskytnutie. Tieto skutočnosti dokážu značne zmeniť celkovú výšku ročnej percentuálnej miery nákladov (RPMN) a tým pádom aj sumy, ktorú banke preplatíte oproti poskytnutej sume.

Mesačná splátka Vašej hypotéky by mala tvoriť maximálne tretinu čistého mesačného príjmu domácnosti. Nie je to však záväzné pravidlo.

Čo je fixácia a ako ju zvoliť?

Pod fixáciou sa chápe obdobie, počas ktorého sa Vaša úroková sadzba nebude meniť. Môže si ju stanoviť na určitý počet rokov a na konci každého obdobia dôjde k jej zmene podľa aktuálnej situácie. Taktiež je možnosť zvoliť úrokovú sadzbu bez fixácie, teda takáto úrokova sadzba sa nepretržite mení podľa aktuálnych podmienok.

Výpočet, porovnanie a žiadosť online

Nie je možné jednoznačne povedať, ktorá fixácia je lepšia. Všetko to závisí od konkrétnej situácie klienta a taktiež od situácii na hypotékovom trhu. Preto odporúčame využiť našu bezplatnú a nezáväznú hypoterkárnu kalkulačku, kde máte možnosť požiadať o najvýhodnejšiu ponuku od odborníkov.

Čo je max LTV?

Táto skratka pochádza z anglického „Loan to Value“, čo je vlastne maximálny možný pomer požičanej sumy k hodnote založenej nehnuteľnosti. Zo zákona o bankách je dané, že hypotéka môže tvoriť maximálne 70 % hodnoty nehnuteľnosti, na ktorú je poskytnutá. V prípade vyššieho LTV, až do 100 %, ide v skutočnosti o spotrebný úver na bývanie založený nehnuteľnosťou.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0948 090 040
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat