Home Credit pôžička

Nezáväzná žiadosťPotrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0948 090 040
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat
Hľadáte informácie o Home Credit pôžičke? Prípadne chcete rovno podať žiadosť o takúto pôžičku? V tom prípade ste na správnej stránke.

Spoločnosť Home Credit, ktorej súčasťou je aj Home Credit Slovakia a.s., pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1999. Samotná skupina Home Credit B.V. patrí k lídrom na poli poskytovania nebankového spotrebiteľského financovania a to nielen v strednej a východnej Európe, ale aj v Ázii. Jej dcérske spoločnosti majú zastúpenie okrem Slovenska a Českej republiky, aj v Ruskej federácii, Kazachstane, Bielorusku, Číne, Indii, Indonézii, Filipínach a Vietname. Výsledkom tejto rozsiahlej siete pobočiek je vybavenie takmer 43 miliónov zákazníkov, ktorí vyriešili svoju finančnú otázku za pomoci Home Creditu.

Home Credit Slovakia a.s. má vo svojom portfóliu širokú ponuku úverových produktov: hotovostné pôžičky, kreditné karty, auto úvery, revolvingové pôžičky, či spojenie úverov. Len za prvú polovicu roku 2015 dosiahla výška poskytnutých úverov takmer 113 miliónov eur. Home Credit Slovakia a.s. je členom investičnej a finančnej skupiny PPF.

V nasledujúcej časti si podrobnejšie predstavíme základné produkty spoločnosti Home Credit a zároveň poskytneme dôležité kontakty pre potencionálnych klientov.

1. Home Credit pôžička

Aké sú hlavné výhody?

 • pôžička od 400 € až do 6000 € na čokoľvek
 • možnosť zrušenia pôžičky do mesiaca zdarma
 • jednoduché vybavenie cez telefón alebo online
 • peniaze na druhý deň po uzatvorení zmluvy
 • nastavenie spôsobu splácania a výberu peňazí podľa potrieb klienta
 • bezplatné vybavenie, vedenie, aj predčasné splatenie
 • možnosť poistenia pôžičky a voľby spôsobu krytia
 • bez ručiteľa

Aké druhy pôžičky poskytuje Home Credit?

A) Hotovostná pôžička

Klient si môže požičať sumu až do 6000 € bez toho, aby musel preukazovať účel pôžičky. Samozrejmosťou je aj variabilná doba splácania od 36 až do 84 mesiacov, prípadne možnosť predčasného splatenia. Výška úroku sa odvíja od dĺžky splácania a výšky splátok. Úroková sadzba začína od 13,67 % a ročná percentuálna miera nákladov od 14,6%. Konkrétnu výšku splátok si môžete vypočítať cez Home Credit kalkulačku. Ak klientovi z akéhokoľvek dôvodu nevyhovujú podmienky pôžičky, má možnosť odstúpiť od zmluvy do 14 dní od jej uzavretia. V prípade, že už došlo k vyplateniu peňazí, klient má povinnosť tieto peniaze vrátiť do jedného mesiaca odo dňa odoslania odstúpenia. Home Credit pôžička Vám umožňuje pri uzatváraní zmluvy zvoliť si Poistenie výdavkov a v prípade nemožnosti splácania úveru poisťovňa uhradí klientovi alebo jeho rodine po dobu trvania poistnej udalosti každý mesiac plnenie vo výške splátky úveru, alebo jednorazovo vyplatí plnenie vo výške nesplateného úveru. Okrem poistenia úveru, Home Credit pri tomto druhu pôžičky poskytuje možnosť flexibilných splátok, ich odloženie, či dokonca podpísanie zmluvy prostredníctvom SMS.

B) Pôžička na rekonštrukciu

Pri pôžičke na rekonštrukciu si klient môže požičať od 400 € do 6000 €. Veľkou výhodou tejto pôžičky je garancia maximálneho úroku vo výške 16,9%. Ani pri tomto druhu pôžičky sa neplatia žiadne poplatky za vybavenie, vedenie, či predčasné splatenie. Klient si môže nastaviť flexibilitu splátok, ich možné odloženie alebo sa môže poistiť pre prípad nemožnosti splácanie úveru. Vo väčšine parametrov je táto pôžička identická s predchádzajúcou – hotovostnou pôžičkou od Home Creditu.

Aké sú podmienky získania pôžičky?

Pre získanie pôžičky od spoločnosti Home Credit musíte dovŕšiť vek 18 rokov a mať stály príjem. Ak ste zamestnanec, dôchodca, či samostatne zárobková osoba (SZČO) môžete požiadať o poskytnutie pôžičky. Z toho vyplýva, že pokiaľ ste momentálne nezamestnaný, nespĺňate podmienku poskytnutia Home Credit pôžičky. Pri vybavovaní pôžičky je nutné uviesť výšku Vášho príjmu, ale nemusíte ho zdokladovať. Počas procesu posudzovania pôžičky môže spoločnosť Home Credit nahliadnuť do úverových registrov SOLUS a Nebankového registra klientskych informácií, aby zistila platobnú disciplínu žiadateľa.

Kalkulačka

Home Credit kalkulačku môže nájsť priamo na webstránke spoločnosti Homecredit (nesprávne Homekredit), ale najlepším riešením je podanie žiadosti o pôžičku, keďže každá žiadosť je posudzovaná osobite a taktiež podmienky uzatvorené pri podpise zmluvy môžu byť individuálne nastavené a odlišné od údajov z úverovej kalkulačky. Výpočet splátok je taktiež individuálny.

Modelový príklad použitím online kalkulačky na vypočítanie splátok:

Úverová kalkulačka na webe home creditu vypočíta výšku splátok

Ako si môžem vybaviť pôžičku?

V prípade, ak Vás oslovila možnosť vziať si pôžičku od spoločnosti Home Credit, môžete tak urobiť jedným z nasledujúcich spôsobov:

Telefonicky

Vybavenie pôžičky cez telefón je celkom jednoduché. Buď zavoláte Vy na bezplatné číslo 0800 608 708 a všetky potrebné informácie si dohodnete na infolinke spoločnosti Home Credit. Alebo v prípade ak nemáte práve čas, môžete vyplniť na stránke Home Creditu formulár so svojimi kontaktnými údajmi a výškou pôžičky a následne Vás budú kontaktovať priamo z Home Creditu kvôli uzatvoreniu zmluvy.

Online

Druhou možnosťou je požiadať o pôžičku z pohodlia svojho domova cez internet. V tomto prípade si na stránke Home Creditu najprv zvolíte výšku pôžičky a dobu splácania. Následne vyplníte všetky potrebné osobné údaje, údaje o zamestnaní a finančnej situácii. Z toho dôvodu je potrebné mať pripravené dva doklady totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas, vodičský preukaz, …). Občania SR musia vždy doložiť občiansky preukaz. V prípade, ak ste zamestnanec, vyplníte informácie o svojom zamestnávateľovi, ak ste SZČO, tak o svojom podnikaní (presný názov, IČO, adresu, telefónne číslo). Okrem toho je potrebné vyplniť aj číslo bankového účtu, na ktorý majú byť peniaze poslané. Po schválení pôžičky Vám budú poštou zaslané dve vyhotovenia zmluvy. Po ich podpísaní jednu z nich pošlete naspäť na adresu Home Creditu spolu s výpisom z účtu.

Osobne

V prípade ak nemáte dôveru k uzatváraniu zmlúv prostredníctvom telefónu, či internetu, tak práve pre Vás spoločnosť Home Credit otvorila pobočky, kde si môžete vybaviť všetko osobne. Na Slovensku sú momentálne tri pobočky, v Bratislave, Žiline a Košiciach. V každej z nich si môžete vopred dohodnúť osobné stretnutie, na ktorom sa Vám budú venovať špecialisti z Home Creditu. Ich jednotlivé adresy nájdete na konci článku v časti „Home Credit kontakty„.

2. Spojenie pôžičiek vďaka Home Creditu

Pokiaľ sa nachádzate v situácii, kedy musíte splácať viacero pôžičiek a hľadáte spôsob ako by ste mohli ušetriť, Home Credit má pre Vás riešenie v podobe spojenia pôžičiek. V prípade, ak máte nevýhodne pôžičky, tak vďaka tomuto produktu môžete mesačne ušetriť na poplatkoch a úrokoch aj stovky eur.

Aké sú výhody spojenia pôžičiek cez Home Credit?

 • zníženie splátok
 • zlúčenie všetkých pôžičiek až do výšky 20 000 €
 • poskytnutie pôžičky bez poplatku
 • úspora, nemusíte platiť úroky a poplatky z viacerých pôžičiek
 • pohodlné vybavenie, administratívu za Vás vybaví Home Credit
 • bez ručiteľa

Čo znamená spojenie pôžičiek od Home Creditu?

Cez Home Credit si môžete spojiť rôzne druhy pôžičiek. Môžu to byť spotrebiteľské, či hotovostné pôžičky, kreditné karty a kontokorenty. Nie je dôležité ani to, v ktorej banke alebo nebankovej spoločnosti ich máte. Minimálna suma zlučovaných pôžičiek je 1000 € a maximálna až 20 000 €. Výšku splátky a dobu splácania si môžete zvoliť podľa svojej aktuálnej finančnej situácie. Home Credit spájanie pôžičiek reprezentuje príkladom, v ktorom je úver 10 000 € a doba splatnosti 72 mesiacov. V tomto prípade je úroková sadzba vo výške 11,87% a RPMN vo výške 12,6%. Tento príklad je len ilustratívny a výška úroku je prispôsobená individuálnym parametrom klienta. Po schválení pôžičky a podpise zmluvy Home Credit vybaví splatenie všetkých Vašich záväzkov u ostatných finančných spoločností. Vyčíslené pohľadávky uhrádza priamo na účty jednotlivých spoločností. Váš spôsob úhrady splátok si môžete zvoliť pri uzatváraní pôžičky, buď to môže byť bankovým prevodom alebo poštovými poukážkami.

Aké sú podmienky spojenia pôžičiek?

Podmienky pri spojení pôžičiek v Home Credite sa neodlišujú od bežného poskytovania úverov touto spoločnosťou. Musíte byť starší ako 18 rokov a mať stály zdroj príjmu. Nepotrebujete mať ručiteľa.

Ako si môžem vybaviť spojenie pôžičiek v Home Credite?

Telefonicky

Stačí ak zavoláte na bezplatnú Home Credit linku 0800 66 015 alebo vyplníte formulár na ich stránke a následne Vás budú spätne kontaktovať. Z dokumentov je potrebné mať pripravené dva doklady totožnosti. V prípade, ak ste občan SR, jeden z nich musí byť občiansky preukaz. Okrem toho je potrebné predložiť 3 výpisy z bežného účtu. Ak ste zamestnanec musíte predložiť potvrdenie o príjme, ak dôchodca, tak dôchodkový výmer. Poslednou vecou je úverová dokumentácia zmlúv, ktoré chcete zlúčiť (kópie úverových zmlúv v prípade spotrebiteľských a hotovostných pôžičiek, výpisy z kreditných kariet a kontokorentov). V prípade podnikateľov, resp. SZČO je potrebné predložiť daňové priznanie.

Osobne

Spojenie pôžičiek si môžete vybaviť na ktorejkoľvek pobočke Home Creditu, kde si môžete dohodnúť osobné stretnutie s ich špecialistami. Na stretnutie je potrebné priniesť všetky dokumenty, ktoré sú uvedené pri predchádzajúcom, telefonickom, spôsobe vybavenia. Adresy pobočiek Home Creditu na Slovensku nájdete na konci článku v časti „Home Credit kontakty“.

3. Kreditná karta Home Credit

Okrem poskytovania spotrebiteľských úverov ponúka Home Credit možnosť využívať aj ich kreditnú kartu s názvom – Premia karta.

Aké sú výhody používania Premia karty?

 • vydanie a vedenie karty je zdarma
 • platby kartou u nás aj v zahraničí sú zdarma
 • mesačný poplatok za vedenie účtu je prvý rok zdarma
 • bezúročne obdobie až 51 dní
 • každým nákupom sa pripočítavajú prémiové €
 • zľavy u vybraných partnerov

Ako funguje používanie Premia karty?

Kartu môžete používať na platby v obchodoch doma i v zahraničí, na výber z bankomatov alebo na platby na internete. Za platby Premia kartou získavate prémiové € vo výške 1% z nákupu. Pri nákupe v partnerských obchodoch označených logom Premia je to od 2 až do 10%. Ak platíte v predajniach obchodnej siete, kde ste si kartu vybavili, tak nákup uhrádzate prémiovými €. Vedenie účtu je prvý rok zdarma, v nasledujúcich rokoch je to 1,63 € mesačne. Tento poplatok sa Vám nebude účtovať, pokiaľ platby kartou za uplynulých 12 mesiacov boli minimálne 1200 €. Bezúročné obdobie z bezhotovostných platieb je pri tejto karte z Home Creditu až 51 dní. Minimálna mesačná splátka tvorí 4% z vyčerpanej čiastky (min. 12 €). Klient má možnosť zaplatiť akúkoľvek vyššiu čiastku alebo i celú dlžnú sumu uhradiť naraz. Splátku je potrebné uhradiť tak, aby bola najneskôr do 20. dňa nasledujúceho mesiaca pripísaná na účet.

Ako si získať Premia kartu?

Home Credit kreditnú kartu si môžete vybaviť, ak ste starší ako 18 rokov a máte stály zdroj príjmu. Na stránke Home Creditu vyplníte formulár a následne Vás bude kontaktovať ich špecialista. Z dokladov je potrebné mať pripravený občiansky preukaz a ďalší doklad totožnosti (cestovný pas, vodičský preukaz, atď.). Okrem toho je potrebné predložiť potvrdenie o príjme (napr. výpis z účtu, výplatnú pásku, výmer dôchodku, atď.). Po schválení zmluvy Vám bude karta doručená kuriérom a môžete okamžite využívať zľavy pri nakupovaní.

Okrem Premia karty ponúka Home Credit aj ďalšie typy kreditných kariet, k nim patria napr. Clubcard kreditná karta Premium, Karta Desatina, Kreditná karta Home Credit, Kreditná karta Českej poisťovne Slovensko a Strieborná karta Home Credit. Pre podrobnejšie informácie o každej z nich (podmienky, úroky a výhody) kliknite na stránku Home Credit alebo kontaktujte Home Credit infolinku.

4. Nákup na splátky

Posledným, ale nemenej dôležitým produktom od spoločnosti Home Credit je nákup na splátky. Práve vďaka tomuto produktu ju pozná väčšina spotrebiteľov, pretože táto spoločnosť patrí k jedným z najznámejších poskytovateľov nákupov na splátky.

Aké sú výhody nakupovania na splátky prostredníctvom Home Credit?

 • získanie žiadanej veci bez uhradenia plnej sumy
 • možnosť nákupu v 8513 predajniach a 866 e-shopoch
 • bez ručiteľa

Aké sú podmienky nákupu na splátky cez Home Credit?

V obchode si vyberiete tovar a následne s predajcom spíšete žiadosť o nákup na splátky. Po jej schválení, podpíšete úverovú zmluvu a tovar si môžete vziať domov. Pri nákupe na splátky je potrebné predložiť občiansky preukaz a ďalší doklad totožnosti. Zamestnanec alebo SZČO poskytuje údaje o svojom zamestnávateľovi a tiež potvrdenie o príjme (napr. výpis z účtu, daňové priznanie, výmer dôchodku). Splátky je možné uhrádzať bankovým prevodom alebo poštovými poukážkami.

5. Auto na splátky

Aké sú výhody nákupu auta na splátky?

 • účelový úver na nákup automobilu
 • priama platba na mieste už od 0%
 • výška úveru už od 1000 €
 • variabilná dĺžka splácania od 2 do 7 rokov
 • flexibilná výška splátok
 • pre fyzické i právnické osoby

Ako funguje nákup auta cez Home Credit?

Home Credit ponúka úver na financovanie nákupu nového alebo ojazdeného auta. Pozitívami tohto typu úveru je nulová akontácia, variabilná dĺžka splácania a pevná výška mesačných splátok. Uzatvorenie úverovej zmluvy prebieha priamo u predajcu automobilu. V rámci úveru má klient možnosť zabezpečiť si aj havarijné poistenie.

Home Credit kontakty

V záverečnej časti Vám poskytneme všetky relevantné kontakty, ktoré by ste mohli potrebovať v prípade, ak máte záujem o úver od spoločnosti Home Credit.

– Klientska linka: 0850 111 118 (len v pracovné dni od 8:00 – 18:00)

– Emailová adresa: posta@homecredit.sk

– Adresa spoločnosti: Home Credit Slovakia a.s.

Teplická 7434/147

921 22 Piešťany

Home Credit pobočky:

Bratislava – OC Eurovea, Pribinova 8 , 811 09 Bratislava

tel. 0850 638 171 e-mail: bratislava@homecredit.sk

Košice – OC Cassovia, Pri prachárni 4, 040 01 Košice

tel. 0850 638 181 email: kosice@homecredit.sk

Žilina – OC Mirage, Nám. A. Hlinku 7B, 010 01 Žilina

tel. 0850 638 191 email: zilina@homecredit.sk

Ak máte záujem o pôžičku a máte pochybnosti, či spĺňate všetky podmienky, pokojne sa obráťte na Home Credit infolinku na čísle 0850 111 118.

2 odpovede na “Home Credit pôžička – ŽIADOSŤ”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *