Malá suma na krátke obdobie

Krátkodobé pôžičky

Získajte krátkodobé pôžičky ihneď online, vyplnením nasledujúcej žiadosti. Sú vhodné aj pre nezamestnaných.

Začnite vyplnením žiadosti

Peniaze môžete mať už zajtra

Súhlasím s marketingovým oslovením spoločnosťou TotalMoney, s.r.o. v prípade, ak ešte nie som klientom spoločnosti.

Potvrdzujem, že som sa oboznámil s informáciami o spracúvaní osobných údajov tu

Sprostredkovateľom je TotalMoney s.r.o., Levočská 866, 058 01 Poprad, zapísaná v registri SFA NBS č. 127292, rozhodnutie č. ODT-10934/2010, IČO: 456 57 122, DIČ: 2023080444, IČ DPH: SK2023080444.

Ako to funguje

 • 1Začnite vyplnením nezáväznej žiadosti
  Zaberie vám to iba pár minút
 • 2Vašu žiadosť expresne spracujeme a vyhodnotíme
  Vašu žiadosť posúdime a kontaktujeme vás
 • 3Dostanete peniaze na váš účet
  Do 24 hodín od schválenia žiadosti budú peniaze pripísané na váš bankový účet

Peniaze môžete použiť na čokoľvek! Nebudeme od vás vyžadovať žiadne bločky ani faktúry. Financujte kúpu nového auta, rekonštrukciu, nákup nábytku, rodinnú dovolenku, splatenie starých dlhov alebo čokoľvek iné.

74,92 %

schválených žiadostí za minulý rok

1,37

Milióna

v poskytnutých pôžičkách

100 %

spokojnosť zákazníkov

 • Až do 10 000 €
 • Výhodný úrok
 • Schválenie do 5 minút
 • Peniaze do 24 hodín

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0948 090 040
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat
Krátkodobé pôžičky sú určené na finančné preklenutie krátkeho obdobia, keď potrebujete finančné prostriedky po dobu niekoľkých dní, prípadne týždňov. Splatnosť je väčšinou do 31 dní. Označujú sa aj ako krátkodobý bezúčelový spotrebiteľský úver. Zvyčajne ide teda o úver na 30 dní, pričom požičaná suma sa pohybuje okolo 100, 200 až maximálne 350 €. Oplatí sa vziať vtedy, keď viete, že v krátkom časovom období budete mať finančné príjmy, resp. výplatu, ktorou dokážete zaplatiť tieto požičané peniaze. Pričom tento príjem nemusí byť pravidelný, resp. Váš plat a banka Vám nebude chcieť požičať spomenutý finančný obnos. Vtedy je vhodné sa obrátiť na nebankové spoločnosti, ktoré ponúkajú takéto rýchle krátkodobé pôžičky aj pre nezamestnaných, dôchodcov a ženy na materskej.

Výhody

Najjednoznačnejšou výhodou týchto krátkodobých pôžičiek je možnosť mať peniaze na účte za veľmi krátku dobu, čiže rýchlosť. V niektorých prípadoch to môžu byť minúty, v horšom prípade hodiny až jeden pracovný deň. Táto doba závisí od viacero faktorov ako banka, v ktorej máte svoj účet a od banky, ktorú použije konkrétna nebankovka. Takže ak potrebujete zaplatiť Vaše bežné faktúry ihneď, tak krátkodobá pôžička je tou najlepšou voľbou. V poslednej dobe nastal rozmach SMS pôžičiek, kde si dokážete požičať peniaze poslaním SMS vo vopred definovanom tvare a po posúdení Vašej žiadosti budú peniaze na Vašom účte do pár, zväčša 10 minút.

Peniaze si môžete požičať na čokoľvek a nikde nemusíte dokladovať účel, na ktorý ste si danú krátkodobú pôžičku vzali – ide teda o finančnú pomoc na čokoľvek, nazývaná je aj bezúčelová pôžička. Nemusíte sa teda báť, že budete musieť pracne vysvetľovať a dokladovať načo potrebujete dané peniaze. Proste Vám budú požičané a Vy sami sa rozhodnete ako s nimi naložíte. Mnohokrát si praje dlžník zachovať istú anonymitu pri jednaní s veriteľom, čo bezúčelový úver zabezpečuje v plnom rozsahu. Takto si zabezpečíte peniaze už pred výplatou.

Ďalšou nespornou výhodou je to, že krátkodobú pôžičku môžete čerpať online. Takže nemusíte zbytočne strácať čas hľadaním osoby alebo miesta, kde si požičiate menšiu sumu peňazí. Mnohokrát sa to môže stať niekomu, kto celý život mal dostatok peňazí, no pre nepredvídané okolnosti dôjde k tomu, že sa stane dočasne nezamestnaným a bude sa hanbiť pýtať peniaze od svojich známych, prípadne nebude chcieť isť do klasickej „kamennej“ pobočky banky, prípadne nebankovky z toho istého dôvodu. V tomto prípade je čerpanie krátkodobej pôžičky online ideálnym riešením tejto situácie. Takže za nespornú výhodu môžeme označiť anonymitu čerpania takýchto krátkodobých pôžičiek.

Taktiež podstatnou výhodou je to, že si môžete sami určiť na akú dlhú dobu si chcete požičať peniaze a koľko presne potrebujete. Týmto spôsobom znížite všetky náklady spojené s požičaním peňazí na krátku dobu. Samozrejme môže dôjsť k situácií, že sa Vám oneskorí výplata, prípadne dôjde prostredníctvom iných vplyvov k tomu, že nebudete môcť vrátiť peniaze v dohodnutom termíne. V takomto prípade si môžete samozrejme predĺžiť dobu splatnosti, no musíte rátať s tým, že výsledkom bude vyššia výsledná suma, ktorú zaplatíte nebankovej spoločnosti. Taktiež je nutné rátať s dodatočnými poplatkami. Krátkodobú pôžičku si teda môžete flexibilne prispôsobiť Vaším potrebám a požiadavkám. Neplaťte za niečo, čo nepotrebujete.

V prípade renomovaných spoločností je taktiež jasnou výhodou to, že neplatíte žiadne skryté poplatky alebo poplatky vopred. Preto sme sa rozhodli spolupracovať len s renomovanými nebankovými spoločnosťami, kde si môžete byť istý férovým jednaním. Nikdy teda neplaťte nič vopred, je to jasnou známkou neseriózneho jednania, väčšinou ide priamo o podvod.

Snáď najčastejším dôvodom, pre ktorý sa ľudia rozhodnú pre krátkodobú pôžičku je fakt, že peniaze získate bez potreby dokladovať svoj príjem. Nemusíte sa teda báť, že nezískate peniaze, ak nemáte žiadne potvrdenie o príjme. Tento fakt je veľmi podstatný pre:

 • nezamestnaných (napríklad poberajú sociálne dávky v nezamestnanosti),
 • osoby bez stáleho príjmu
 • dôchodcov (ktorí poberajú starobný alebo invalidný dôchodok)
 • študentov (napríklad pracujúci na dohodu),
 • otcov alebo mamy na materskej dovolenke,
 • niektorých zamestnancov,
 • živnostníkov (SZČO) a podnikateľov.

Hlavne v poslednom menovanom prípade ide o skupinu, ktorá má často problémy dokladovať svoj príjem, keďže sa snaží účtovne držať svoje zisky na minime z dôvodu daňovej optimalizácie, čo môže byť následne veľký problém pri žiadaní pôžičky od banky. Ak sa rozhodnete pre krátkodobý spotrebiteľský úver cez jednu zo spoločností na Peniazomate, tak tento problém nemusíte riešiť.

Veľká časť nebankových spoločností taktiež neoveruje register dlžníkov, čiže požičať si môžu aj osoby, ktoré sú momentálne zapísané v registri dlžníkov. To umožňuje získať peniaze aj osobám, ktoré by boli inde odmietnuté a nemali by možnosť požičať si peniaze, ktoré práve nutne potrebujú pôžičku, ktorá je rýchla.

Výhodou je taktiež fakt, že nemusíte ručiť žiadnou nehnuteľnosťou alebo iným majetkom, prípadne za Vás nemusí ručiť žiadna iná osoba, ako to môže byť požadované pri klasických. To môže byť veľmi výhodné pre ľudí, ktorí žijú v podnájme, prípadne nemajú nikoho, kto by sa za nich zaručil. Jednoducho nemusíte ručiť vôbec ničím.

Výhody:

 • rýchlosť vybavenia
 • bez dokladovania účelu – bezúčelová na všetko
 • celý proces vybavenia prebieha online – anonymita
 • flexibilné podmienky ohľadom výšky požičanej sumy a doby splatnosti
 • žiadne poplatky vopred
 • bez dokladovania príjmu – vhodné pre nezamestnaných, osoby bez stáleho príjmu, dôchodcov, študentov, rodičov na materskej dovolenke, zamestnancov, podnikateľov, živnostníkov, podnikateľov
 • vhodné aj pre osoby v registri dlžníkov
 • bez ručenia svojím majetkom alebo inou osobu

Nevýhody

Medzi nevýhody patrí jednoznačne riziko spojené s každým typom pôžičky – pri neschopnosti splácať v dohodnutom termíne môže dôjsť k rôznym dodatočným poplatkom. Ak sa blíži koniec krátkej doby splatnosti Vašej krátkodobej pôžičky a vy nemáte dostatok peňazí na jej zaplatenie, tak jednoznačne odporúčame včas kontaktovať veriteľa, resp. spoločnosť, v ktorej ste si požičali a oznámte im túto skutočnosť. Vyhnete sa nepredvídaným komplikáciám. Daná spoločnosť Vám predĺži dobu, počas ktorej musíte splatiť požičané peniaze napríklad tak, aby bol nový termín až po Vašej výplate. Musíte ale rátať s tým, že daný úkon bude dodatočne spoplatnený a Vy v dôsledku zaplatíte viacej ako ste plánovali. Ak sa Vám nakopilo viacero pôžičiek, tak môžete zvážiť aj refinancovanie, resp. spojenie jednou konsolidačnou pôžičkou, kde môžete dostať výhodnejšie podmienky.

Rátať treba aj s vyšším úrokom a celkovou vyššou RPMN (ročná percentná miera nákladov), čo je vlastne číslo, ktoré nám ukazuje, koľko vlastne zaplatíme za pôžičku nie len na úrokoch, ale aj na rôznych poplatkoch. Preto odporúčame sledovať hlavne RPMN, ktorá sa pri krátkodobých pôžičkách pohybuje niekde okolo 30 %. Samozrejme to závisí od doby, na ktorú si požičiavate, od celkovej sumy a v neposlednom rade od samotnej spoločnosti. Treba mať na pamäti, že RPMN sa ráta na celý rok, pričom krátkodobú pôžičku beriete na obdobie pár dní alebo týždňov.

Nevýhody:

 • dodatočné poplatky pri nedodržaní doby splatnosti
 • krátka doba splatnosti
 • vyššia úroková sadzba
 • vyššia RPMN

Poskytovatelia

Na slovenskom finančnom trhu pôsobí mnoho bankových a nebankových spoločností, ktoré poskytujú takýto typ. My sme sa v Peniazomate rozhodli pre spoluprácu len s renomovanými a veľmi stabilnými firmami, ktoré môžete nájsť na začiatku tejto stránky. Ide o spoločnosti Pôžičkomat, CreditONE a spoločnosť Ferratum. Nech si vyberiete akúkoľvek z týchto spoločností, tak si môžete byť istý serióznym jednaním a férovými podmienkami. Služby týchto spoločností už využili tisíce spokojných zákazníkov, tak sa teda nemusíte obávať rizík a nekalých praktík, ktoré sú bohužiaľ bežné pri niektorých neserióznych nebankových spoločnostiach. Stavte teda radšej na serióznosť a nenechajte sa zlákať na podozrivo nízky úrok niektorých spoločností, pričom cez rôzne poplatky dokážu navýšiť RPMN do astronomických výšok.

4 odpovede na “Krátkodobé pôžičky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *