Hypotéka pre mladých

Hypotéka pre mladých je označenie hypotekárneho úveru so štátnym príspevkom pre mladých. My Vám pomôžeme nájsť tu najvýhodnejšiu hypotéku pre mladých pomocou jednoduchej hypotekárnej kalkulačky. Jej použitie je bezplatné a nezáväzné. Môžete okamžite zistiť výšku úrokov a iné ukazovatele v jednotlivých bankách, pričom môžete meniť vstupné údaje podľa Vašich požiadaviek.

Vyberte si možnosť „pre mladých“:

Výpočet, porovnanie a žiadosť online

Výhody

Štátny príspevok pre mladých Vám zníži úrokovú sadzbu o 3 % ročne počas prvých 5 rokov čerpania hypotéky.  Z toho Vám 2 % p.a. hradí štát a 1 % p.a. hradí samotná banka. Poďme sa ale pozrieť na všetky výhody tejto hypotéky:

 • úroková sadzba nižšia o 3 % ročne počas prvých 5 rokov
 • možnosť mimoriadnych splátok bez poplatku počas 5 rokov
 • možnosť odloženia splátok istiny na 5 rokov
 • možnosť splatiť hypotéku predčasne na konci obdobia fixácie bez poplatkov
 • možnosť mimoriadnych splátok bez poplatkov počas 5 rokov
 • možnosť znížiť si na 2 roky mesačnú splátku na polovicu alebo dvojročný odklad splátok istiny pri narodení dieťaťa

Podmienky

Aby ste mohli získať hypotéku pre mladých, tak musíte najprv spĺňať nasledujúce kritéria:

 • vek 18 až 35 rokov
 • limit 50 000 €
 • hrubý mesačný príjem do 1,3 násobku priemerne mzdy na Slovensku, pri manželoch 2,6 násobok
 • na nadobudnutie, výstavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti

Tieto podmienky stačí spĺňať v okamihu žiadania o hypotéku.

Samozrejme si môžete požiadať aj o vyššiu sumu ako 50 000 €, no na čiastku nad túto hranicu sa štátny príspevok pre mladých neuplatňuje.

Hrubý mesačný príjem sa posudzuje za predchádzajúci štvrťrok a v súčasnosti 1,3 násobok priemernej mzdy predstavuje čiastku 1 119,30 €, pri manželoch ide o 2 238,60 €. V prípade, že Váš príjem je nad túto hranicu, tak zaniká Váš nárok na hypotéku pre mladých so štátnym príspevok. Práve v tejto podmienke došlo k zmenám v roku 2016 – došlo k zníženiu maximálneho možného príjmu.

Mesačné splátky za hypotéku by v ideálnom prípade mali tvoriť maximálne jednu tretinu čistého mesačného príjmu domácnosti.

Takúto hypotéku pre mladých neposkytuje každá banka, v nasledujúcej hypokalkulačke si môžete spraviť nie len prehľad o tom, ktorá banka Vám takýto hypotekárny úver poskytne, ale aj za akých podmienok a samozrejme s možnosťou online požiadania. Taktiež si môžete upraviť vstupné údaje podľa Vašej situácie.

Z tabuľky zistíte všetko potrebné. Viete si spraviť porovnanie úrokovej sadzby, ale taktiež vidíte mesačnú splátku. Fixáciu si môžete ľubovoľne zvoliť podľa Vášho uváženia (vyjadruje ako dlho bude úroková sadzba nemenná, po tomto období sa následne znovu zmení podľa aktuálnej situácie na trhu). Údaje v tabuľke sú priebežne aktualizované, nemusíte sa teda báť, že v súčasnosti existujú výhodnejšie ponuky, no v porovnaní nie sú ešte zahrnuté.

Výpočet, porovnanie a žiadosť online

Dôležité je porovnať všetky podmienky v jednotlivých bankách. V tabuľke uvádzame taktiež aj poplatok za poskytnutie, ktorý dokáže značne zmeniť celkové preplatenie hypotéky.

Keďže hypotéky pre mladých sa musia riadiť Zákonom o bankách, tak maximálna hodnota LTV je 70 %, čo značí, že si môžete požičať maximálne 70 % z celkovej hodnoty založenej nehnuteľnosti. V bankách Vám však dokážu spraviť kombináciu hypotekárneho úveru a spotrebného úveru na bývanie, čím sa dokážete dostať cez 70 %.

Zvážiť by ste mali taktiež poistenie hypotéky, či už bankopoistením alebo samostatným rizikovým životným poistením, ktoré môžete uzavrieť priamo vo Vami vybranej poisťovni. Takéto poistenie Vám samozrejme zvýši výslednú cenu, no máte istotu, že v prípade ťažkej situácie, ktorá je predmetom poistenia, sa môžete plne spoľahnúť na dané poistenie.

Ak si neviete poradiť s výberom, tak môžete využiť formulár na začiatku tejto stránky a my Vám nezáväzne, zadarmo a hlavne odborne poradíme so získaním najvýhodnejšieho hypotekárneho úveru pre mladých.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

 • 0948 090 040
  Za cenu bežného hovoru
 • otazky@peniazomat.sk
 • Peniazomat