Strecha na splátky

Čas je mocný činiteľ, ktorý spôsobuje nielen starnutie ľudských jedincov, ale aj opotrebovanie predmetov. A to aj napriek tomu, že možno ich nevyužívame v pravom slova zmysle, pretože sú položené, a to je prípad aj strešných krytín. Svoju ochrannú funkciu sú schopné plniť aj desiatky rokov, no vplyvom zlého počasia alebo veku, vedia svoje schopnosti stratiť. V lepšom prípade stačí vymeniť jeden diel, v horšom je nutné vymeniť ich celý povrch. Pri stavbe domu sa tejto časti nedá nijako vyhnúť. Strecha je finančne náročná, a preto je možné si ju zabezpečiť už aj na splátky. Túto možnosť ale neposkytujú všetci.

Vyhliadnite si predajcu

Ak už máte nejakého favorita, od ktorého by ste si chceli zakúpiť strechu, najlepšie na splátky, ste na dobrej ceste. Taktiež si treba určiť cenovú hladinu resp. koľko ste ochotný za tento produkt zaplatiť a možno aj to, aký materiál chcete. Ceny sú rôzne, závisia práve od použitého materiálu, značky, prípadnej tarify za prácu. Výsledok vás môže vyjsť od 1000 eur aj do 10 000 eur, prípadne viac. V prvom rade si treba zistiť či vami vybraný predajca vôbec umožňuje zakúpiť si strechu na splátky. Pretože ako sme uviedli už v úvode, nie všetky predajne majú zmluvy so splátkovými spoločnosťami.

Strešná krytinaTo, či daný predajca poskytuje tento druh služby si viete zistiť veľmi jednoducho. A to buď zájdete priamo do jeho predajne a opýtate sa ho na to, alebo si pozriete jeho internetovú stránku, ak ju má. Nakoľko je strecha pomerne vysoká položka, väčšina firiem ju na splátky ponúka. Jednotlivé podmienky predaja si väčšinou neurčuje ona, ale priamo splátková spoločnosť, s ktorou má uzatvorenú zmluvu. Je to hlavne preto, že tá celý váš dlh u predajcu splatí, to znamená, že dlžný ste už len tejto spoločnosti. V špeciálnych prípadoch je na vás, aby ste sa s predajcom, ktorý možno nemá uzatvorenú zmluvu so žiadnou splátkovou spoločnosťou, dohodli.

Máte v preferencii konkrétnu splátkovú spoločnosť

Ak sa vám podmienky predaja splátkovej spoločnosti vo vami vybranej firme nepozdávajú, môžete to urobiť aj ináč. Ak chcete strechu na splátky čo najvýhodnejšie, a to chce určite každý, pozrite si ponuky jednotlivých splátkových spoločností. Na Slovensku ich máme viacero, medzi najznámejšie patria:

  • Quatro,
  • Triangel,
  • Cetelem,
  • Home Credit,
  • Cofidis atď.

Niektoré spoločnosti však majú stanovený limit toho, koľko finančných prostriedok vám s možnosťou splácania poskytnú. Zvykne to byť „len“ do 5 000 eur. Preto, ak už teraz viete, že vaša strecha stojí viac, ako je limit danej spoločnosti poskytujúcej nákup na splátky, je treba sa obrátiť na jej konkurenta.

Skutočnosť toho, že na našom trhu nie je len jedna spoločnosť, je potešujúca. A to z toho dôvodu, že si môžete vyberať. Vďaka tomu sa jednotlivé spoločnosti snažia vo výhodných ponukách predbiehať, takže nehrozí, aby ste produkt získali za úžerníckych podmienok, ako tomu bolo v minulosti. Priamo na webovej stránke splátkovej spoločnosti si môžete pozrieť aj to, čoho nákup a v akých predajniach vedia sfinancovať. Takže to, ktorá vie sfinancovať strechu na splátky, si zistíte veľmi rýchlo a s čo najmenšou námahou. Nie je potrebné nikam chodiť a dokonca ani rešpektovať otváracie hodiny spoločností, na koľko online stránka funguje nonstop. S výnimkou jej údržby.

S čím pri splátkovom nakupovaní počítať?

ŠindleV prvom rade je potrebné uviesť veci na správnu mieru. Ak s týmto typom predaja ešte nemáte skúsenosti, nepočítajte s tým, že splatíte len takú sumu, akú vám vyčíslila predajňa. Nákup na splátky, či je to strecha alebo hocčo iné, sa navýši o tarify splátkovej spoločnosti. Pôjde napr. o úrok, ktorý niekedy môže byť vyšší ako keby ste si zobrali normálny úver.  Takisto je potrebné rátať aj s tým, že pre prebratie tovaru je potrebné zaplatiť nejaké percento z celkovej sumy, tzv. akontáciu. Okrem toho, nie každý nákup strechy alebo iného predmetu na splátky je automaticky schválený. Dokladovanie rôznych údajov bude nevyhnutné. Pôjde napr. o občiansky preukaz, príjem prípadne potvrdenie zamestnávateľa atď.

Strecha na splátky pomocou bezúčelovej pôžičky

Nákup na splátky môže znieť veľmi komplikovane, hlavne ak si v niektorých prípadoch máte podmienky predaja strechy máte s predajcom sami vydiskutovať. Ako ste mohli v predchádzajúcom odseku vidieť, aj pri tomto type nákupu je potrebné dokladovať také veci, ako pri bežnej pôžičke. Preto je možno aj jednoduchšie požiadať o pomoc bankovú alebo nebankovú spoločnosť, konkrétne o bezúčelový produkt, pri ktorom nemusíte dokazovať, na čo ste peniaze minuli. Vďaka tomu ste k získaniu strechy na splátky ešte bližšie. Výhodou je, že pri splnení rovnakých podmienok môžete získať až 30 000 eur, teda nebudete obmedzovaný tým, aby ste vybrali menej kvalitný tovar, nakoľko splátkové spoločnosti ponúkajú nižšie sumy.

V prospech bezúčelovej pôžičky, ktorá vám umožní zakúpiť si strechu na splátky, ale trošku iným spôsobom je aj iný fakt. Celú sumu zaplatíte predajcovi v hotovosti a potom už len splácate danej banke, pričom maximálna splatnosť je 8 – 9 rokov. Samozrejme, neberte si zbytočne veľa finančných prostriedkov, pretože váš záväzok sa tým len zvýši. Pozitívnym je aj to, že banky ponúkajú nižšie úroky.

V konečnom dôsledku je jedno, či si strechu na splátky zabezpečíte pomocou splátkovej spoločnosti alebo klasickej bezúčelovej pôžičky. Splácate totiž vždy len tej spoločnosti, ktorá vám peniaze požičala. Menej chodenia a vybavovania ale predstavuje práve bezúčelová pôžička, ktorú môžete získať za výhodnejších  a jednoduchších podmienok, ako pri ponukách splátkového predaja. Za zmienku stojí aj to, že splátkové spoločnosti sú zároveň aj pôžičkové, no väčšinou ide o nebankových poskytovateľov. Teraz je už len na vás vybrať si predajcu, prípadne spoločnosť, s ktorou budete môcť získať vytúženú a nevyhnutnú strechu na splátky.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *