Chcem pôžičku!
Domov / Pôžičky / Pôžička od súkromnej osoby
Chcete pôžičku priamo od súkromnej osoby?

Pôžička od súkromnej osoby

Opäť ste si uvedomili, že si potrebujete požičať peniaze, ale banky a nebankové spoločnosti vás už odmietli? Ak to nejde, tak to nejde, nič nemožno siliť. Ten, na koho sa ešte so žiadosťou môžete obrátiť, ak finančnú pomoc skutočne a nutne potrebujete, je súkromná osoba, ktorej pôžička by vám mala byť sprostredkovaná za jednoduchších podmienok. Za akých? A prečo vás vlastne niektoré spoločnosti môžu odmietnuť? Odpovede na tieto, ale aj iné otázky nájdete práve v tomto článku.

Kedy sa k nej uchýliť?

Väčšina žiadateľov, ktorí hľadajú finančnú pomoc, najprv kontaktuje svojich blízkych. Ak tí nemajú alebo nechcú požičať, tak nepožičajú. V tom prípade je nutné hľadať ďalej a kontaktovať špecializované spoločnosti, bankové alebo nebankové. Väčšiu dôveru majú ľudia v bankové spoločnosti. Tu si však treba uvedomiť, že aby ste u nich získali aj tú najnižšiu čiastku, musíte spĺňať prísne kritéria. Najnižšia čiastka u nich predstavuje približne 350 eur, pričom musíte dokladovať stabilný a pravidelný príjem, mať čistý register a iné podmienky. Pokiaľ by ste potrebovali nižšie sumy, už od 25 eur vám vedia pomôcť nebankové spoločnosti, ktoré vám ich poskytnú za zjednodušených podmienok:

Čo však robiť, ak ste žiadali, ale volanie o pomoc nebolo vypočuté?

Ak vás bankové či nebankové spoločnosti odmietli, môže to byť hneď z viacerých dôvodov. V banke na odmietnutie stačí, aby ste mali nižší príjem ako očakávajú a takisto aj zápis v registri. V nebankovkách sú kritériá jednoduchšie, ale ak aj tie zistia, že ste v užívaní mali už viac finančných produktov, a niektoré ste nezvládali splácať, je to dostatočný dôvod na zamietnutie žiadosti. Napriek tomu, že niektoré neberú do úvahy register, nazerajú doňho a keď zistia viac nezrovnalostí, nebude vám vyhovené. Čo v takej situácii robiť? Ak vás už všetci odmietli, vašim záchranným kolesom a odteraz možno už aj prvou voľbou, je pôžička od súkromnej osoby.

Kto môže požičiavať?

Pôžičky od súkromných investorov znamenajú v skratke to, že osoby, ktoré ich ponúkajú, nemajú štatút finančnej inštitúcie. Nemusí ísť výhradne o jednotlivcov, peniaze môžu sprostredkovať aj firmy. To, že ide o súkromného investora ale nezaručuje, že bude seriózny, pretože aj v rámci nich môžete nájsť mnoho úžerníkov, ktorí vás vedia pripraviť o veľa, ak nie o všetko. Preto sa aj pri žiadostiach tohto typu dobre informujte o jednotlivých podmienkach. Ponuky pôžičiek od súkromných osôb, kontakt na nich, ako aj ich kompletná inzercia je dostupná na stránkach, ktoré sa špecializujú na toto odvetvie. Nezabúdajte, že máte právo sa ich opýtať na čokoľvek, čo s daným produktom súvisí.

Spravte si najprv prepočet RPMN, možno sa Vám oplatí viacej nebanková spoločnosťJej výhody, prípadne podmienky

Súkromná pôžička má veľké výhody, hoci sa to na prvý pohľad nemusí javiť. Ide o to, že súkromní investori nemajú k dispozícii registre, čiže si nevedia odkontrolovať, či máte negatívny záznam a či už v súčasnosti nejakú finančnú pomoc nesplácate. V mnohých prípadoch nežiadajú ručenie nehnuteľnosťou, a to aj napriek tomu, že vedia rýchle poskytnúť vysoké sumy. Aby si boli istý tým, že vám môžu veriť, môžu od vás požadovať doklad o tom, že máte pravidelný príjem. Ak žiadate o nízke sumy, nemusí tomu tak byť. Ak príjem neviete preukázať, prípadne nemôžete alebo nechcete ručiť nehnuteľnosťou, možno bude potrebné nájsť ručiteľa, teda osobu, na ktorú by prešli záväzky v prípade, že by sa vám niečo stalo alebo by ste jednoducho nesplácali. Tento krok je však veľmi problematický, pretože len málokto je ochotný prejsť do pozície ručiteľa. Jednotlivé požiadavky na získanie pôžičky od súkromných investorov sa nedajú len tak zovšeobecniť, pretože sa odvíjajú od kritérií každého a jedného poskytovateľa zvlášť. Čo je však isté, je to, že každá pôžička od súkromnej osoby je bez registra.

Kto môže požiadať?

Pôžička od súkromníka na zmenku je dostupná každému, kto vie, že ju bude môcť splatiť. Jednotlivé podmienky na získanie ste sa mohli dočítať vyššie. Jedinou nemennou a nezjednateľnou podmienkou je to, aby mal žiadateľ viac ako 18 rokov. Teda nepriamo je určená aj pre nezamestnaných, pre ženy na materskej, pre dôchodcov, pre študentov či kohokoľvek iného.

Rýchle dodanie aj vysokých súm

Niekedy o tom, či o niečo požiadate, rozhoduje rýchlosť dodania. To, že pôžička od súkromnej osoby na zmenku je skutočne rýchla dokazuje aj fakt, že ju môžete získať už do 24 hodín a teda skoro ihneď! Pokiaľ sa nachádzate v meste, kde sa nachádza aj daný investor, čakacia doba môže byť ešte kratšia. Podľa jeho štedrosti, uváženia a zhodnotenia vašej situácie môžete požiadať nielen o nízke, ale aj o vysoké sumy. Súkromná pôžička je dostupná v každom meste, či sú to Košice, Bratislava, Prešov, Trnava, Poprad atď.

Na zmenku

Pôžička od súkromnej osoby väčšinou funguje na zmenku. To znamená, že sa s danou osobou, ktorá vám sumu plánuje poskytnúť, stretnete. Ihneď po tom, ako zmenku, teda doklad s právnou platnosťou podpíšete, tak vám budú vyplatené peniaze v hotovosti. Podpisom prejavujete to, že s podmienkami súhlasíte a že ste sumu prevzali. V iných prípadoch môže byť suma odoslaná aj cez účet, no to by situáciu trošku komplikovalo.

Každý žiadateľ by mal počítať s tým, že sumu vráti aj s úrokom, ktorý bude na zmenke jasne uvedený. Súkromní investori si účtujú jednotlivé položky tak, ako chcú, samozrejme malo by to byť v súlade s dobrými mravmi, teda aby prípadní dlžníci nepreplatili aj niekoľkonásobok požičanej sumy. Na zmenke musí byť rovnako uvedená aj celková splatená suma a dátum resp. doba, dokedy má byť sprostredkovaná suma vrátená, ale aj iné dôležité údaje. O ktoré ide, sa môžete dozvedieť v našom inom článku.

2 komentáre

  1. Ľubica Hrajnohova

    Dobrý deň chcem sa najskôr spýtať ohľadom pôžičky aké sú prvé kroky, a čo treba spĺňať na vybavenie pôžičky. Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom Ľubica Hrajnohova t.č.0902 372548

  2. Dobry den.Mala by som zaujem o pozicku.Ake su podmienky?Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *