Pneumatiky, gumy, elektróny a disky na splátky

Pneumatiky s diskami

Nie každý z nás má pri vzniku náhleho problému k dispozícii dostatok finančných prostriedkov na ich vyriešenie. O to horšie, ak ide o vec, ktorú využívame dennodenne a narušenie jej chodu nám spôsobí nepríjemné komplikácie. Pre mnohých motoristov, ktorí sa do práce, či už bližšej alebo vzdialenej, dostávajú pomocou auta je preto problém, ak sa niečo nepredvídané stane jemu alebo jeho častiam. Jednorazové výdavky môžu predstavovať aj niekoľko stoviek eur, ktoré si môže len málokto dovoliť ihneď zaplatiť. Preto vám ponúkame minimálne jedno riešenie. Kúpte si aj okamžite akúkoľvek súčiastku vozidla, či už ide o pneumatiky, gumy, elektróny a disky na splátky. Jedine tak máte istotu, že nemusíte hneď dať takú sumu, akú daný servis alebo predajňa požaduje. Ako taký predaj funguje?

Len u zazmluvnených spoločností…

Pokiaľ vás nákup pneumatík, gúm či diskov na splátky zaujal, je potrebné vedieť niekoľko vecí. Prvou je tá, že takýto predaj sa môže uskutočniť len v tých predajniach (v kamenných alebo v e-shopoch), ktoré majú zmluvu so splátkovou spoločnosťou. Určite preto nebude táto možnosť prístupná u všetkých existujúcich predajcov. Jednými z najznámejších a najvyužívanejších splátkových spoločností je:

To, ktorí predajcovia pneumatík, gúm a diskov umožňujú predaj na splátky, ako aj to, s ktorou spoločnosťou, sa dozviete buď priamo u predajcu alebo potom v splátkovej spoločnosti. Najjednoduchšie to však bude prostredníctvom internetovej stránky danej spoločnosti, kde si nájdete zoznam predajní, v ktorých je možné nakúpiť na splátky, ako pneumatiky, tak aj gumy či disky a elektróny.

Ak ste si vyhliadli, že najlacnejšie predmetné veci majú v takej predajni, ktorá nemá zmluvu so splátkovou spoločnosťou, máte ešte jedno riešenie. Namiesto nákupu pneumatík, gúm a diskov na splátky cez predajcu to môžete riešiť tak, že si požiadate o bezúčelovú pôžičku. Rozdiel v podmienkach nie je skoro žiaden. Aj pri pôžičke aj pri nákupe s čiastkovým platením musíte dokladovať rovnaké dokumenty, ako napr. potvrdenie o príjme. Mnohí si myslia, že sa tomu v predajni vyhnú, no vôbec to tak nie je. Pri najlepšom sa bude požadovať dodatočné zaslanie tohto údaju do sídla splátkovej spoločnosti.

Nie je bezúčelová pôžička výhodnejšie riešenie?

PneumatikaNakúpiť si pneumatiky, gumy, elektróny a disky na splátky je určite veľkou úľavou. Hlavne vtedy, ak ich potrebujete, no potrebnú hotovosť by ste nenazbierali ani do mesiaca. A zaťažovať tým známych už vôbec nie je v súlade s vašim štýlom. V predchádzajúcom odseku sme sa zmienili o bezúčelovej pôžičke. Nejde o lepšiu, jednoduchšiu a výhodnejšiu možnosť nákupu?

V prvom rade si treba uvedomiť, že pri nákupe pneumatík, gúm a diskov či čohokoľvek iného na splátky zjednávate s dvoma spoločnosťami. S predajňou a so splátkovou spoločnosťou. Celá administratíva prebieha priamo na predajni prípadne v jej e-shope. Tá odosiela vašu žiadosť o splátkový predaj. Príjemným faktom je, že tovar si z predajne môžete ihneď zobrať, ak zaplatíte istú čiastku z celkovej ceny. Pri pôžičke svoje údaje zadávate len jednej spoločnosti, a to tej pôžičkovej (bankovej alebo nebankovej). Za zmienku stojí aj to, že pneumatiky, gumy, elektróny a disky na splátky ponúkajú práve pôžičkové spoločnosti, ktoré týmto názvom svoju pravú podstatu zastierajú. Po zakúpení predmetu a podpísaní zmluvy je ale  princíp rovnaký. Splácate vopred určenú čiastku v istom časovom intervale.

Bezúčelová pôžička na čokoľvek má v porovnaní s pneumatikami, gumami a diskami na splátky menej poplatkov. Ak si zakupujete predmet na predajni cez splátkovú spoločnosť, zaplatíte ho vo vyššej sume, nakoľko je potrebné k nemu zarátať akontáciu a aj vyšší úrok. Existujú spoločnosti, ktoré ponúkajú 0%-nú akontáciu, ale len za istých podmienok, ktoré si väčšina nezvolí. Pri pôžičke si doprajete nepriamy nákup pneumatík, gúm a diskov na splátky. Je to preto, že dlžný ste len tej jednej spoločnosti, ktorá vám peniaze poskytla. Mesačne vďaka tomu platíte možno aj menšie sumy a tovar si môžete v predajni zaplatiť v hotovosti a v anonymite. Bez toho, aby ste pracovníkovi zadávali vaše osobné údaje.

Slovo na záver

Výhodnejšie ako nákup pneumatík, gúm a diskov na splátky je bezúčelová pôžička. Získať ju môžete vo viacerých bankových či nebankových spoločnostiach a v konečnom výsledku za ňu zaplatíte oveľa menej. Je to hlavne preto, že si sami viete vypátrať, ktorá ponuka je v súčasnosti na trhu tá najvýhodnejšia.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *