Plastové okná na splátky

Okná

S ochladzovaním a zmenou počasia sa postupne prichádza na všetky nedostatky vašej domácnosti. Možno vám zateká strecha, možno vám praskne stena, odpadne fasáda…a možno vám prefukuje cez okná, čo výrazne zvyšuje tepelnú spotrebu a účty za kúrenie. Aby ste v tomto význame ušetrili čo najviac, všetkých faktorov zvyšujúcich účty sa je potrebné zbaviť. Väčšinou sú problémom práve okná, ktoré strácajú izolačné schopnosti a ľudia sa skôr prikláňajú k plastovým variantom, ktoré sú ale cenovo náročnejšie, a preto ich kúpa môže prebehnúť aj na splátky. V dnešnej dobe sa už totiž nezriaďujú menšie obloky a v menšom množstve, ale práve naopak. Povrchovo, ale aj množstevne väčší prístup k prirodzenému svetlu je dnes veľmi žiadaný. Aké sú vaše možnosti nákupu plastových okien na splátky?

  1. Oslovte konkrétneho predajcu

OknoVašou prvou možnosťou získania vytúženého objektu na splátkový predaj, je osloviť predajcu. Po priamej otázke, či poskytuje tento druh predaja budete vedieť, na čom ste. Nakoľko nejde o najlacnejšiu záležitosť a mnohokrát môžu plastové okná vyjsť aj na desiatky tisíc eur, na splátky ich budete môcť získať u viacerých predajcov. Jednotliví predajcovia majú poväčšine zmluvu uzatvorenú s jednou splátkovou spoločnosťou. Vo väčších obchodných reťazcoch to môže byť aj s viacerými spoločnosťami. I keď je potrebné dodať, že na Slovensku tých splátkových spoločností nie je bohvieako veľa.

Ak ale pri hľadaní plastových okien natrafíte na takého predajcu, ktorý oficiálne nákup na splátky neumožňuje, je lepšie sa obrátiť na niekoho iného. Prípadne sa ho môžete opýtať, či by to nebolo možné, nakoľko máme na našom trhu aj takú splátkovú spoločnosť, ktorá necháva na zákazníkovi si dohodnúť pravidlá s predajcom…Tento spôsob však znie veľmi komplikovane a málokto je ochotný k nemu pristúpiť. A to ako z pohľadu zákazníka, tak aj z pohľadu predajcu.

  1. Plastové okná na splátky priamo cez vybranú splátkovú spoločnosť

PlatbaDruhou možnosťou, ako získať vybrané plastové okná na splátky, je nájsť si jednotlivé splátkové spoločnosti a ich ponuky. Resp. obchody, s ktorými majú zmluvu. To sa dá urobiť veľmi jednoducho. Buď sa zastavíte v pobočkách týchto spoločností, ktoré sú však veľmi zriedkavé, alebo si hocikedy otvoríte ich webovú stránku. Nielenže tam nájdete, s akým spoločnosťami spolupracujú, ale aj to, aké objekty je možné týmto spôsobom prostredníctvom nich nakupovať. Je to dokonca ešte lepšie a prehľadnejšie, ako si to zisťovať osobne v mnohých obchodoch.

Najznámejšími splátkovými spoločnosťami na Slovensku sú:

Čím viac ich na trh prichádza, tým lepšie pre zákazníkov, pretože svoje ponuky musia stále zlepšovať. To, že si nakúpite plastové okná na splátky neznamená, že splatíte len tú sumu, ktorú by ste zaplatili v hotovosti. Počítajte aj s úrokom danej spoločnosti, ako aj so zaplatením akontácie. Akontácia je suma, ktorú musíte zaplatiť, aby ste si tovar mohli prebrať. Každý predajca si ju určuje sám a býva vyjadrená v percentách. Ak sa rozhodnete pre plastové okná na splátky na základe konkrétneho výberu splátkovej spoločnosti, je to pre vás určite výhodnejšie. Takto si môžete vybrať tú najlacnejšiu možnosť a máte istotu, že „ušetríte“ čo najviac.

  1. Bezúčelová pôžička ako jednoduchšie riešenie?

bankaBez toho, aby ste nákup plastových okien riešili v predajni, ktorá žiadosť odosiela splátkovým spoločnostiam, ich môžete získať oveľa rýchlejšie, a to pomocou bezúčelovej pôžičky. Ide o produkt získateľný bankou, ale aj nebankovou spoločnosťou, ktoré vám poskytnú peniaze bez toho, aby skúmali, na čo ich vyžijete. Mnohí sa tohto riešenia stránia už len kvôli tomu, že ide o pôžičku a že je potrebné dokladovanie mnohých vecí. Pri splátkovom predaji sa tomu tiež nevyhnete.

Zakúpiť si plastové okná na splátky predstavuje tiež záväzok, ktorý dáte predajcovi a splátkovej spoločnosti, ktorým budete mesačne splácať dlžnú sumu. Nemyslíte si, že si takýto nákup môže dovoliť každý. Žiadatelia sú taktiež skúmaní. Predložiť je potrebné či už občiansky preukaz, dokladovanie príjmu prípadne potvrdenie od zamestnávateľa atď. Takže týmto administratívnym krokom sa určite nevyhnete.

Plastové okná na splátky pomocou bezúčelovej pôžičky sú výhodnejším riešením, nakoľko banky poskytujú nižšie úroky a kladú menej obmedzení. S týmto typom produktu môžete žiadať až o sumy do 30 000 eur, zatiaľ čo splátkové spoločnosti sú poväčšine limitované sumou 5 000 eur. Rovnako máte na výber aj dlhšiu dobu splatnosti, maximálne však 8-9 rokov, ale to závisí od pôžičkovej spoločnosti.

Za nás je teda určite jednoduchšie a výhodnejšie zaplatiť plastové okná v hotovosti, pričom na splátky budete platiť bezúčelovú pôžičku. Nižší úrok vám zaistí, že v konečnom dôsledku preplatíte menej. Je ale na vás si vybrať takú možnosť, ktorá vám najviac vyhovuje.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *