Mobil na splátky

Mobilný telefón

Súčasná doba je veľmi náročná. Náročná hlavne na štandardy. Štandardnými sa stávajú mnohé technologické výdobytky, akými je v súčasnosti určite aj mobilný telefón. Človek bez neho si už ani nevie predstaviť fungovanie. Je to preto, že mnohokrát ho nevyužíva len na telefonovanie či písanie sms, ale aj ako hodiny či budík. Ak sa stane niečo, čo naruší jeho plynulý chod, zvykneme prepadať hystérii. Ako teda túto situáciu vyriešiť? Dať ho do opravy alebo si hneď zakúpiť nový? Príjemnejšia je určite možnosť číslo dva. Bohužiaľ, býva to tak, že takú hotovosť momentálne väčšina z nás nemá k dispozícii. Napriek tomu nezúfajte. Pretože dnes si môžete už aj mobil zobrať na splátky. To znamená, že sa nemusíte uskromňovať a kúpite si už niečo lepšie, čo budete využívať dlhšiu dobu.

Pôžička s presným menom?

Pre väčšinu Slovákov je úplné normálne, že si nemôžu z mesačného platu dovoliť kúpiť niečo, čo vopred stanovený rozpočet nepovoľuje. Ak ale ide o vec využívanú dennodenne, peniaze sa niekde musia nájsť. Dnes už stačí, ak aj máte nejakých 10 či 20 eur v mesiaci navyše. Vďaka tomu si môžete dovoliť zobrať mobil na splátky. V súčasnosti je na našom území niekoľko splátkových spoločností, ktoré umožňujú takýto spôsob predaja. Ako to celé vlastne funguje?

Nech si už chcete zobrať na splátky čokoľvek, v tomto prípade mobil, musíte to riešiť s dvoma spoločnosťami. Prvou je tá, v ktorej si chcete zakúpiť tento prístroj. Druhou spoločnosťou je priamo tá splátková. Posledná zmienená vami vybraný produkt za vás zaplatí, ale na oplátku ste jej zaviazaný. Z toho vypláva, že ide o pôžičku pomenovanú iným názvom. Dôkazom tohto tvrdenia je aj to, že veci na splátky, v rámci nich aj mobil, ponúkajú nebankové spoločnosti (Quatro, Home Credit…) a v súčasnosti aj jedna banková (Cetelem). Dĺžka záväzku sa určuje podľa toho, v akých vysokých splátkach chcete sumu, ktorú za vás daná spoločnosť zaplatila, vracať. Čím menej chcete platiť, tým dlhší bude váš záväzok a naopak. Nákup mobilu na splátky je skutočne výhodné riešenie. Hlavne ak viete, že možno ani za rok by ste si pri vašich výdavkoch nenašetrili toľko, čo je jeho reálna cena.

Nevýhodou nákupu na splátky, hoc je predmetom aj mobil, môže byť to, že v danej predajnej sieti si nemôžete vybrať, akej splátkovej spoločnosti sa chcete zaviazať. Pokiaľ teda nejdete priamo cez ňu a nezistíte si, na ktoré predajné siete sa jej ponuka vzťahuje. Väčšinou to je tak, že jedna firma má zmluvu len s jednou spoločnosťou umožňujúcou splátkový predaj. Za týchto okolností si treba premyslieť jednu vec. Nie je výhodnejšie a lepšie priamo požiadať o pôžičku s istotou výhodného úroku, nakoľko vo vopred „nanútenej“ spoločnosti si nemôžete vybrať to najlepšie?

Existuje jednoduchšie riešenie?

SmartfónUrčite áno. Ak chcete mobil na splátky, nemusíte to riešiť takouto cestou. Stačí, ak si požiadate o akúkoľvek bezúčelovú pôžičku, či už v banke alebo nebankovej spoločnosti. Priamo ňou potom zaplatíte celý vami žiadaný produkt bez zvýšeného úroku či akontácie. Sami si môžete nájsť, ktorá ponuka je tá najvýhodnejšia a s ktorou preplatíte čo najmenej.

Dôležitým faktom je to, že mnohí si myslia, že ak si idú kúpiť napr. aj mobil na splátky, spoločnosť nebude overovať ich momentálny finančný stav. Keďže ide o pôžičku len pod iným názvom, doklad o príjme sa bude určite požadovať. Rovnako nie je vylúčené, že si daná spoločnosť skontroluje register dlžníkov, nakoľko k nemu budú mať prístup, keďže väčšina z nich má licenciu. Každopádne, výsledné rozhodovanie je na vás.

Ako sme už uviedli, nie každý si môže poruchu mobilu vyriešiť okamžite buď kúpou nového modelu alebo jeho expresnou opravou, preto sa niektorí rozhodnú pre nákup na splátky. Mnohokrát je prijateľnejšie prichádzať mesačne o 10-20 eur, ako dať jednorazovo možno aj 300 eur, čo si mnohí z nás nemôžu len tak dovoliť. Je potrebné počítať s tým, že pri nákupe mobilu na splátky zaňho pravdepodobne preplatíte viac ako keby ste si poriadili bezúčelovú pôžičku z banky. Tento typ služby je možné získať aj od nebankovej spoločnosti, no tie však pri sumách do 500 eur ponúkajú veľmi krátke doby splatnosti.

Nech už je dôvodom výmeny vášho mobilu hocčo, vedzte, že zabezpečiť si ho môžete tromi spôsobmi: kúpou v hotovosti a ak ju nemáte, tak nákupom na splátky alebo klasickou pôžičkou. Hlavné je vybrať si to správne, aby ste zbytočne nepreplácali.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *