Iphone na splátky

Iphone telefón

Váš mobil vám práve doslúžil a vy možno hľadáte niečo moderné, ale zároveň aj také, na čo sa môžete v každej chvíli spoľahnúť a čo ponúka veľa funkcií. Určite ste si už pozorne študovali ponuky výrobcov mobilných telefónov a možno už aj máte nejakého favorita. Medzi najobľúbenejšiu, no zároveň najdrahšiu značku patrí aj americký Iphone, ktorý si skutočne nemôže dovoliť každý a ak, tak len na splátky. Našťastie je možnosť takejto kúpy dostupná a v článku sa dozviete kde a čo preto urobiť. Ak ste si istý že toto riešenie by bolo pre vás to najlepšie, v tom prípade čítajte ďalej, pretože sa dozviete o vašich možnostiach. Získať ho môžete aj pomocou bezúčelovej pôžičky!

Opýtajte sa na predajni alebo u mobilného operátora

smartfónVašou prvou možnosťou, ako získať Iphone na splátky, je opýtať sa predajcu v obchode s elektrotechnikou alebo u niektorého mobilného operátora. Zatiaľ čo v elektroobchode by ste splácali len cenu tohto telefónu, u mobilného operátora by ste museli platiť aj za jeho služby, známe aj ako „paušál“. To by teda vyšlo drahšie. Pokiaľ teda nepotrebujete nové číslo ani služby operátora, potom vás Iphone na splátky vyjde menej cez niektorého predajcu elektra. Pozitívnym môže byť, že nie ste obmedzený len na kamenné predajne, ale tento typ predaja ponúkajú aj internetové obchody. Z toho vyplýva, že možností máte oveľa viac a nájdete ponuky, ktoré sa budú cenovo viac či menej líšiť.

Ako prebieha splátkový predaj v obchode?

Podľa toho u koho a akým spôsobom žiadate, sa to rôzni. V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že Iphone na splátky ponúkajú tie predajne, ktoré majú uzatvorenú zmluvu so splátkovými spoločnosťami. Mimo nich tento typ predaja neprebieha. Následné kroky závisia od toho, či o mobil žiadate online alebo priamo v predajni.

Mobilná platbaPri žiadosti o Iphone na splátky v kamennej predajni bude vybavovanie o niečo jednoduchšie ako pri online žiadosti. Všetko za vás, ale s vašou asistenciou, vybaví predajca. Ten je buď zaučený splátkovou spoločnosťou a vašu žiadosť vie posúdiť aj sám alebo jej všetko okamžite zasiela. Ide o rýchlejšiu cestu získania Iphonu na splátky, ktorý si môžete z predajne aj hneď odviesť, ak ste splnili podmienky, spísali zmluvu a zaplatili akontáciu. Akontácia je isté percento z celkovej sumy výrobku, ktorú zaplatíte na mieste predajcovi, aby vám ho z predajne uvoľnil. Pred zaplatením vás informuje aj o tom, kedy, dokedy a v akej sume budete mesačne splácať. Teraz už váš Iphone môžete začať spokojne používať, hoc je aj na splátky.

V online obchode ide o zdĺhavejšie vybavovanie. Napriek tomu, že predajca má zmluvu so splátkovou spoločnosťou, nevybavuje predaj cez ňu on. Vybavujete si to sami, a to nasledovne. Po vložení Iphonu do nákupného košíka si zvolíte nákup na splátky. Sprístupnená vám bude žiadosť, ktorú musíte vypísať a k nej v niektorých prípadoch vydokladovať aj požadované naskenované dokumenty. Tú elektronicky odošlete do splátkovej spoločnosti a potom už len čakáte na vyjadrenie. To trvá podľa toho, kedy ste žiadosť odoslali. Keď v bežný pracovný deň a pracovnú hodinu, vyjadrenie môžete mať do pár minút. To spoločnosť odošle aj internetovému obchodu, ktorý vám Iphone na splátky odošle. Podstatné je ale vypísať zmluvy, ktoré vám spoločnosť odoslala, podpísať ich a poštou jej ich odoslať. Nákup cez internet sa teda môže predĺžiť aj o niekoľko dní.

Aké dokumenty preukázať?

DokumentyAko sme vyššie uviedli, na to, aby ste nielen Iphone, ale čokoľvek na splátky získali, je potrebné spĺňať niektoré podmienky, ktoré si splátková spoločnosť stanovuje. To znamená, že aj tento typ predaja je „privilégium“. Podstatné je byť plnoletý a právne spôsobilý, čo preukazujete občianskym preukazom. Podľa hodnoty tovaru môže spoločnosť požadovať aj dokladovanie príjmu alebo potvrdenie od zamestnávateľa. Tým sa uistí v tom, že budete zvládať splácať žiadaný Iphone na splátky. Na základe toho aj vypočíta splátkový kalendár, ktorý vám určí presné mesačné sumy, ktoré musíte do vopred určeného dňa v mesiaci odoslať. Iné dokumenty by sa požadovať nemali.

Iphone na splátky cez splátkovú spoločnosť

Inou ponúkanou možnosťou je požiadať o tento produkt priamo splátkovú spoločnosť. Takto si viete sami vybrať takú, ktorá pre vás predstavuje najvýhodnejšie podmienky, napr. úrokovo. Pretože aj pri Iphone na splátky je potrebné zaplatiť splátkovej spoločnosti úrok. Naproti tomu sú mnohokrát výhodnejšie ponuky e-shopov, ktoré vedia telefón ponúknuť aj o niekoľko stoviek lacnejšie, než sú ponuky splátkových spoločností.

Výhodou tohto spôsobu kúpy je, že priamo cez webové stránky týchto spoločností si viete zistiť nielen ich podmienky, ale aj to, s akými obchodmi spolupracujú. Nakoľko ich je menej ako rôznych kamenných či internetových obchodov, hľadanie bude o to jednoduchšie. Iphone na splátky si vyberiete na základe toho, s akým obchodom má vami vybraná splátková spoločnosť zmluvu. Požiadať môžete priamo ju a ona to už s predajcom zariadi, pokiaľ ste jej poslali potrebné údaje a ona predaj schválila. Ak vaše údaje už má, získať Iphone na splátky je o to rýchlejšie a jednoduchšie.

Pôžička cez banku alebo nebankovú spoločnosť

Poslednou možnosťou získania vysnívaného mobilného telefónu, ktorý stojí aj nad 700 eur, je požiadať pomoc od banky alebo nebankovej spoločnosti. Ak spĺňate vyššie zmienené podmienky splátkových spoločností a máte čistý register, získať bezúčelovú pôžičku na nákup Iphonu na splátky by nemal byť problém. Nakoľko nemusíte dokladovať, na čo peniaze potrebujete, ani to, na čo ste ich minuli, je to o to jednoduchšie. A k splneniu svojho sna ste ešte bližšie vtedy, ak o pomoc žiadate vašu banku, ktorá vám vie peniaze poslať za počkaním. A to aj keď žiadate online.

Výhodou tohto spôsobu žiadania je, že banky poskytujú nižšie úroky ako splátkové spoločnosti a splácanie si môžete viac menej určiť sami. Takýmto spôsobom síce nezískate Iphone na splátky v pravom slova zmysle, pretože splácať budete pôžičku, no telefón si z nej kúpite v hotovosti. Toto je však lepšia možnosť, ako dať predajcovi vedieť, že na tento telefón nemáte. Či?

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0948 090 040
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *