Hudobné nástroje na splátky

Saxofón

Ste vášnivým hudobníkom, no váš inštrument pomaly ale isto pýta viac na údržbu, ako by stálo zabezpečiť si jeho novú verziu? Alebo plánujete potešiť svoje dieťa, ktoré by sa hudbe rado venovalo, no v domácnosti nemáte žiaden inštrument? Ak ste sa už stihli informovať o cenách rôznych hudobných nástrojov, tak už viete, že nejde o najlacnejšiu záležitosť, a preto predajcovia sprístupnili ich predaj na splátky. No nemožno sa spoliehať na to, že to takto bude u každého. Vždy je lepšie sa informovať vopred, či ho daný obchod poskytuje alebo nie. Na finančne menej náročnejšie inštrumenty, akými sú napríklad zobcová flauta, jednoduché gitary či husle, sa tento nákup pravdepodobne neaplikuje. U klavíra, cimbalu, profesionálnych huslí, violy, basy atď., ktoré môžu vyjsť od stoviek až po tisíce eur, bude sprístupnený predaj hudobných nástrojov na splátky. Stačí si len vybrať to, čo chcete.

Nájdete v kamenných predajniach, aj na e-shopoch

Ešte pred pár rokmi by sme si možno neboli pomysleli, že bude sprístupnený predaj hudobných nástrojov cez internet a už vôbec nie na splátky. Dnes je to však realita a v mnohých ohľadoch predstavuje samé výhody. Napr. pohodlnosť nákupu s najlepšími cenami a bez časového obmedzenia. V kamenných predajniach si zas všetko môžete odskúšať. A to odporúčame hlavne pri hudobných nástrojoch, aby ste ich kúpu neľutovali, hoci ich kupujete na splátky. Ako ale možno od predajcu získať niektorý z inštrumentov na čiastočné splácanie?

MonitorPokiaľ by ste chceli niektorý inštrument zakúpiť takýmto spôsobom v kamennej predajni, neostáva vám nič iné, len sa opýtať, či ho poskytujú. Pokiaľ má daný predajca zmluvu so splátkovou spoločnosťou, nebude v tom problém. Ak ale nemá, problém môže nastať. Väčšinou ale majú obchody už na vstupných dverách nálepku niektorej splátkovej spoločnosti, s ktorou spolupracujú. Na základe toho viete, že nákup hudobných nástrojov na splátky bude možné. Potom už sa len stačí opýtať, či to platí na všetky inštrumenty alebo len na také, ktoré sú od určite sumy.

Pri online nakupovaní si to viete zistiť tak, že už na úvodnej stránke majú uvedené, že tento typ predaja sprostredkujú. Prípadne si môžete všimnúť logo niektorej zo splátkových spoločností. V inom prípade sa to dozviete po tom, ako si vybraný hudobný nástroj vložíte do nákupného košíka, a tam vám nabehne možnosť nákupu na splátky. Ak nenabehne, predajca nemá uzatvorenú zmluvu so splátkovými spoločnosťami a teda ani tento typ kúpy nebude možný.

Hudobné nástroje na splátky cez žiadosť v splátkovej spoločnosti

Ak vám chodenie po kamenných obchodoch alebo návštevy mnohých internetových stránok nie je po vôli, máte aj iné riešenie. A to obrátiť sa priamo na niektorú splátkovú spoločnosť. Príjemnejšie je to v tom, že ich je menej, a takto máte istotu, že si vyberiete tú najvýhodnejšiu ponuku. Priamo na ich webovej stránke si viete zistiť, či daná spoločnosť poskytuje aj hudobné nástroje na splátky a ak áno, tak aj to, v ktorom obchode. Priamo cez ňu môžete o daný inštrument požiadať a ona žiadosť odošle vami zvolenému predajcovi. Ten vám ho ihneď odošle, pokiaľ ste splnili podmienky splátkovej spoločnosti.

BubonMáte aj inú možnosť, ako si hudobné nástroje zabezpečiť na splátky. Niektoré splátkové spoločnosti totiž nechávajú na zákazníkoch, aby si sami vybavili splátkový predaj s predajcom, ktorý nemá so spoločnosťou uzatvorenú zmluvu. Tento spôsob je však riskantnejší, nakoľko predajcovia nemusia byť veľmi zhovievaví.

Žiadať o hudobné nástroje na splátky priamo cez splátkovú spoločnosť je oveľa kratší proces ako cez e-shopy či kamenné predajne. Pretože spoločnosť vám priamo povie, či spĺňate podmienky. Kdežto v kamenných predajniach väčšinou posielajú žiadosť do splátkovej spoločnosti predajcovia, pokiaľ ňou nie sú vyučení. To by znamenalo, že majú právo vašu žiadosť posúdiť aj oni a tovar vám ihneď odovzdať. Pri e-shope musíte žiadosť spisovať vy, odoslať ju spoločnosti spolu s niektorými dokladmi a čakáte na schválenie. Následné vyjadrenie splátková spoločnosť odosiela aj predajcovi, ktorý vám hudobný nástroj na splátky buď ihneď odošle, alebo nie.

Čo dokladovať?

Ak ste pozorne čítali, možno vás zaskočilo, a možno nie, že aj splátkový predaj má isté kritériá. Jednotlivé spoločnosti majú právo od vás žiadať preukázanie sa občianskym preukazom. Rovnako aj dokladovaním príjmu či potvrdením od zamestnávateľa. Hlavne v prípadoch, kedy ide o vyššie sumy. Tu treba zdôrazniť, že splátkové spoločnosti majú istý limit, a ten sa aplikuje aj na hudobné nástroje na splátky. Ten činí 5 000 eur.

Bezúčelová pôžička priamo z banky

bankaEšte rýchlejšou cestou, vďaka ktorej si môžete hudobné nástroje u predajcu zakúpiť v hotovosti a nie na splátky, je požiadať o bezúčelový úver v banke. Ide o najjednoduchšie získateľný typ pôžičky, s ktorým môžete žiadať o sumy do 30 000 eur. Takže ak si chcete založiť orchester alebo kapelu, toto je super možnosť. Znamená to, že nemusíte dokladovať, na čo peniaze miniete. Na jej získanie vám stačí doložiť také isté doklady, ako sme spomenuli vyššie a aké požadujú jednotlivé splátkové spoločnosti. Vybaviť si ho môžete za počkaním a dokonca aj online. O to rýchlejšie vám môže byť schválený, ak žiadate takú banku, v ktorej máte vedený účet.

Nakúpiť si hudobné nástroje na splátky týmto spôsobom je výhodnejšie v tom, že banky ponúkajú oveľa nižšie úroky. A takisto predajcovi nemusíte platiť žiadnu akontáciu. Zo schválenej pôžičky si ich nakúpite v hotovosti a hneď si ich aj odveziete domov. Dokonca vám banky dajú aj viac možností splácania, pričom úrok zostane nemenný. Pri splátkovej spoločností tomu tak nie je. Úrok, ktorý bol stanovený na začiatku, sa môže v priebehu splácania meniť, pokiaľ nebolo zmluvne spísané ináč.

Na záver by sme teda chceli urobiť menšie zhrnutie. Ak chcete hudobné nástroje na splátky, pretože z vlastných prostriedkov si ich dovoliť nemôžete, rozhodne sa viac oplatí požiadať o bezúčelovú pôžičku. Vybavovanie splátkového predaja u predajcov je zdĺhavejšie a takisto má k vašim osobným údajom prístup viac ľudí. Chráňte seba aj svoju reputáciu a pre nákup hudobných nástrojoch na splátky využite bankovú pomoc.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0948 090 040
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *