Dovolenka na splátky

Dovolenka na ostrove

V dnešnom svete je človek neskutočne uponáhľaný, pretože každý sa ženie za peniazmi. Nie preto, žeby chcel, ale preto, že musí. Povedzme si pravdu, bez finančného zabezpečenia by sme boli stratení. Ako ľudská bytosť ale musíme na prácu načerpať nejakú silu a tá sa sama nedobije a už vôbec nie permanentným pracovaním. Ako ju načerpať lepšie ako oddychom? Zo zákona má každý zamestnanec právo na voľné dni a je len na ňom, ako s nimi naloží. Túžite aj vy po dlhšom relaxe so svojou polovičkou alebo rodinou niekde pri mori alebo v horách, no nemáte na to dostatok finančných prostriedkov? Čo tak si zabezpečiť dovolenku na splátky? Napriek tomu, že nejde o hmotný tovar, je to možné

Vyberte si to, po čom túžite

Nech je už vašim snom akákoľvek destinácia, môžete si ho splniť v priebehu niekoľkých minút. Prvým krokom a zároveň možnosťou k jeho splneniu je nájsť si takú cestovnú agentúru alebo spoločnosť, ktorá poskytuje dovolenku na splátky. Našťastie, na Slovensku takéto možnosti sú. Nasleduje výber vhodnej destinácie, spísanie a odoslanie objednávky  a potom už len administratívne kroky.

Druhou možnosťou získania dovolenky na splátky je obrátiť sa priamo na splátkové spoločnosti. Dokonca aj na webe môžete prehľadne a rýchlo zistiť, kto takýto typ predaja poskytuje. Možno je to aj lepší variant, nakoľko pri výbere konkrétnej spoločnosti si môžete zistiť, ktorá takýto predaj poskytuje za čo najvýhodnejších podmienok. Momentálne sú na našom trhu splátkové spoločnosti:

Dovolenka na splátky alebo bezúčelová pôžička?

Pre niekoho môže byť komplikované vybavovať dve rozdielne veci v jednej cestovnej agentúre. A je to aj celkom pravda. Dovolenka na splátky je možno lepšou voľbou pre tých, ktorí si ju nemôžu dovoliť zaplatiť v hotovosti. Ale neexistuje aj jednoduchšia možnosť? Existuje a je ňou bezúčelová pôžička, ktorú získate aj v banke aj v nebankovej spoločnosti. V niektorých prípadoch si môžete požičať na čokoľvek až do 30 000 eur. Ale zadlžiť sa kvôli dovolenke na 8 – 9 rokov by asi bolo nezmyselné. Každopádne, požičať si môžete už od 500 eur, v nebankových spoločnostiach aj do 500 eur. Vybavíte teda túto jednu vec a v cestovnej agentúre si už môžete za hotové zaplatiť celý váš pobyt. Aj takýmto štýlom je dovolenka na splátky možná, len s tým rozdielom, že jej splácanie neriešite cez agentúru a vyjde vás o niečo lacnejšie.

Princíp pôžičkovej a splátkovej spoločnosti je teda rovnaký. Pôžičková dá peniaze priamo vám, aby ste si zabezpečili to, čo potrebujete. Splátková spoločnosť ide okľukou. To znamená, že za vás zaplatí produkt, po akom túžite, no v konečnom dôsledku ste zadlžený práve jej. Dovolenka na splátky je teda vaša, no dlh nevzniká v agentúre, kde ste si ju vybrali, ale v splátkovej resp. pôžičkovej spoločnosti.

Ak si chcete akýkoľvek produkt alebo službu, v tomto prípade dovolenku, zabezpečiť na splátky priamo cez sprostredkovateľskú agentúru, je potrebné počítať s niekoľkými poplatkami. Prvým z nich je výška akontácie. Tá je vyjadrená v percentách a predstavuje koľko percent z celkovej sumy musíte pre prebratie tovaru alebo služby zaplatiť. Ďalej k poplatkom prirátajte aj výšku úroku, ktorú si každá splátková spoločnosť určuje sama. Tak ako pri pôžičke, tak aj pri žiadaní o dovolenku na splátky je nutné počítať s tým, že vás splátková spoločnosť požiada o dokladovanie príjmu. Doklad totožnosti je samozrejmosť. Poväčšine sú splátkové spoločnosti zároveň aj pôžičkové a tak si musia byť isté, že sa im požičané peniaze vrátia. A teda aj kroky jednania bývajú totožné.

Delí vás len krok…

Ak človek po niečom túži, je ťažké sa toho vzdať. Najlepšie je preto si sen splniť. O to viac, pokiaľ ide o oddych, na ktorý máte určite nárok, ak celý život pracujete doslova ako kôň. Dnes to už máte na dosah ruky, veď vaša dovolenka snov môže byť na splátky vaša už do niekoľkých minút. Už nemusíte jednorazovo platiť stovky alebo tisíce eur. Platbu si rozdelíte na toľko mesiacov, koľko potrebujete. Je niečo lepšie?

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *