Dodávky na splátky dvoma spôsobmi

Biela dodávka

Je aj vašim cieľom sa pohnúť z miesta, na ktorom viaznete už dlhší čas? Chcete si zlepšiť svoj život možno aj tým, že sa pustíte do podnikania? To je ale široký pojem. Mnoho z nás si pod pojmom „podnikanie“ predstaví ľudí v obleku, ktorí väčšinu času sedia za počítačmi. Podnikanie sa môže týkať aj iného odvetvia, a síce toho stavebné prípadne prepravného. V týchto sférach sa nepožadujú žiadne obleky, ale pracovné montérky. Aj takýto začiatok ale vyžaduje zvýšenú počiatočnú investíciu, nakoľko je potrebné nakúpiť rôzny materiál či prepravné vozidlá. Už prvopočiatočný vklad sa môže vyšplhať aj na niekoľko desiatok, ak nie stoviek tisíc eur. Medzi najnákladnejšie položky patria rôzne dodávky, či iné nákladné autá, ktoré si málokto v začiatkoch môže dovoliť zaplatiť v hotovosti, a preto to riešia nákupom na splátky.

Riešenie priamo u predajcu

DodávkaV dnešnej dobe si každý predajca plne uvedomuje, že ak by žiadal za daný dopravný prostriedok len plnú sumu, veľa by toho nepredal. Je to hlavne kvôli výške mesačných platov, ktoré poväčšine nie sú dostačujúce na to, aby si jednotlivec za nejaký krátky čas požadovanú sumu našetril. Keďže v prípade dodávky môže ísť aj o niekoľko desiatok tisíc eur, ako lepšie riešenie sa javí zobrať si ju na splátky. Preto prišli na trh a do ponúk rôznych predajcov aj splátkové spoločnosti, vďaka ktorým už nemusíte tovar nakupovať za hotové.

Celý tento proces predaja prebieha pomerne jednoducho. Prídete do salónu, v ktorom si chcete dodávky na splátky, prípadne leasing zakúpiť. Ten vám predstaví ponuku splátkovej spoločnosti, s ktorou má uzatvorenú zmluvu. Väčšinou je namieste potrebné zaplatiť isté percento z konečnej sumy, čo sa odráža pod pojmom „akontácia“. Jednotlivé spoločnosti si jej výšku určujú samy. Zatiaľ čo niekde môže predstavovať 20%, inde to môže byť 10% a niekedy aj 0%. To, že si zoberiete dodávky na splátky, je ako keby ste si zobrali pôžičku. Splátková spoločnosť za vás dlžnú sumu zaplatí, a teda dlh máte už len voči nej, nie voči predajcovi ako takému. Počítať by ste preto mali aj s dokladovaním rôznych údajov napr. o výške príjmu, občianskeho preukazu atď. Rovnako sa pri tomto type predaja nevyhnete ani úrokom. S presnými podmienkami by vám mal oboznámiť predajca.

Pokiaľ si však chcete nakúpiť dodávky z druhej ruky, získať ich na splátky môže byť ťažké. Hlavne teda ak jednáte so súkromníkmi. Predsa len takéto väčšie vozidlá nestoja pár drobných a problém veriť neznámym ľuďom v súvislosti s peniazmi by ste mali určite aj vy. Vo väčších autobazároch sú ponuky splátkového predaja bežné.

Pôžička ako iné riešenie získania dodávok na splátky

Problém včasného získania požadovaného vozidla vám môžu pomôcť vyriešiť aj pôžičkové spoločnosti. Ak si dodávky potrebujete zabezpečiť čo najskôr, no za hotové to určite nepôjde, s nákupom na splátky vám pomôžu bankové a nebankové inštitúcie. A to buď bezúčelovou pôžičkou alebo priamo pôžičkou na auto. Bez dokladovania účelu si môžete požičať až 30 000 eur, ktoré môžete splácať od 1 roka až po 8 – 9 rokov. Doba splatnosti záleží od konkrétnych pôžičkových spoločností. Touto voľbou sa môžete vyhnúť zdĺhavej administratíve priamo v autosalóne prípadne v bazáre. Nakoľko máte možností viac a nielen tú jednu, ktorú vám ponúka daný predajca, vybrať si môžete to najvýhodnejšie a pre vás to najlepšie.

Pri bezúčelovej pôžičke na splátky neplatíte žiadnu akontáciu a dodávky si môžete zaplatiť v hotovosti z finančných prostriedok pôžičky. V konečnom dôsledku tak môžete ušetriť viac. Pokiaľ by vám banka žiadosť zamietla, stále sa môžete obrátiť na pomoc rôznych nebankových subjektov, ktoré vám vedia peniaze poskytnúť so zjednodušenými podmienkami na žiadateľa. Pri ich ponukách je ale nutné počítať s vyšším úrokom.

Ako sa teda rozhodnúť?

Či už teda plánujete rozbehnúť biznis alebo žiadané dodávky potrebujete na osobné účely, vedzte, že možností, ako ich získať na splátky, je viacero. Ak nemáte potrebnú hotovosť, môžete sa so žiadosťou o splátkový predaj obrátiť priamo u predajcu v autosalóne alebo v autobazári. Druhou možnosťou je využiť bezúčelovú pôžičku, ktorá vám poskytne aj vyššiu hotovosť bez dokladovania toho, na čo ste ju minuli. Vďaka nej si budete môcť nakúpiť dodávky až do 30 000 eur, pričom výšku splátky si môžete u pôžičkovej spoločnosť určiť viac-menej sami. Na záver by sme ešte chceli dodať, že splátkové spoločnosti na aktuálnom trhu sú zároveň aj tie pôžičkové. Ide napr. o Quatro, Home Credit, Cetelem…Teraz vám už len ostáva vybrať si to správne a najlepšie riešenie pre vás. Je výhodnejšie zobrať si dodávky na splátky priamo u predajcu alebo prostredníctvom bezúčelovej pôžičky?

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0948 090 040
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *