Čivava na splátky

Čivava

Patríte k skupine ľudí, ktorá už od detstva túži po nejakom zvierati, konkrétne po psovi? Napriek tomu, že dospelý ste už nejakú tú dobu, ešte ste si ho nestihli zabezpečiť? Alebo niekomu chcete dopriať pekný a verný darček? Pokiaľ túžite po konkrétnej čistokrvnej rase, problém môže byť aj iného charakteru, než len tým, že ste ho doteraz nehľadali. Za čistokrvné plemená sa totižto veľa platí a už aj to najmenšie môže vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. Kto si z minimálnej mzdy môže dovoliť takúto kúpu, do ktorej je nutné okrem iného investovať celý jej život? Medzi obľúbené plemená patrí napr. aj taká čivava, ktorá síce nie je trhovou cenou najvyššie, no predaj na splátky by určite mnohým záujemcom padol vhod. Je vôbec také niečo možné?

Priamo u predajcov skôr nie ako áno

PesKaždý súkromný predajca má právo na určenie si podmienok predaja. Nakoľko nejde o  inštitúciu a nespolupracujú so splátkovými spoločnosťami, získať čivavu od súkromníka na splátky bude problém. Pokiaľ ide o niekoho známeho, kto vie, že ste poctivý a že mu peniaze riadne vrátite, dohoda je možná. Predajca, ktorý vás nepozná, si týmto nemôže byť istý a veľmi by riskoval. I keď, ak by tento nákup resp. čivava na splátky bola zakotvená v riadnej zmluve, v prípade nesplácania by sa predajca mohol obrátiť na vyššie orgány. Tie by boli v súdnom prípadne mimosúdnom konaní v jeho prospech.

Čivava na splátky pomocou bezúčelovej pôžičky

Jedným z riešení toho, ako nemusieť pre splnenie sna zaplatiť niekoľko stoviek eur naraz, je aj bezúčelová pôžička. V princípe je jedno, či si zoberiete nákup s čiastkovým splácaním u predajcu alebo si požičiate od konkrétnej inštitúcie a budete splácať jej. Výhodnejšou je podľa nás práve druhá možnosť. Čivavu si v plnej sume môžete zaplatiť pomocou bezúčelovej pôžičky, a tú budete mať na splátky. Výhodné je to hlavne preto, že pôžičkových inštitúcii je viac a tak si viete aj nájsť prípadne porovnať viac ponúk. Nie všetky ponuky sú rovnaké a len jedna môže byť tá najlepšia. Vďaka tomu, že ide o bezúčelový produkt, banka prípadne nebanková spoločnosť nebudú skúmať, kde ste požičané peniaze minuli. Dôležité je, že ich budete včas splácať.

Ak vás od splnenia možno už detského sna mať čivavu delí len jej cena, nech vás to neodradí, veď pomocou bezúčelovej pôžičky si ju môžete zobrať na splátky ešte dnes. Veď výšku mesačne platenej sumy, ako aj dobu splácania, si môžete stanoviť tak, aby vám čo najviac vyhovovali.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *