Gauče a sedacie súpravy na splátky

Gauč a sedacia súprava

Sedíte na starej ošúchanej pohovke? Prípadne si zariaďujete novú domácnosť, ale niektoré položky si už nemôžete dovoliť zaplatiť v hotovosti? Vďaka ponukám rôznych obchodných sietí a splátkových spoločností si môžete gauče a sedacie súpravy zabezpečiť už aj na splátky. Nemusíte už teda čakať na možno niekoľko nasledujúcich výplat, z ktorých by ste museli bokom niečo odložiť. Namiesto toho už žiadanú pohovku môžete mať doma s tým, že si ju postupne splatíte. Zdá sa vám to ako výhodnejšia alebo menej výhodnejšia alternatíva? V nasledujúcich riadkoch si povieme, či sa skutočne oplatí zobrať gauče a sedacie súpravy na splátky alebo či neexistuje aj iné, možno lepšie riešenie.

Predajcov je neúrekom

Ako zistiť, ktorý predajca ponúka takýto nákup a ktorý už nie? Veľmi jednoducho. Všeobecne by sme mohli zhrnúť, že ho ponúkajú skoro všetci. Napriek tomu, u malopredajcov si tým nemožno byť taký istý. Väčšina obchodov, ktoré ponúkajú gauče a sedacie súpravy na splátky, majú túto možnosť vylepenú na vstupných dverách. Nálepka obsahuje názov konkrétnej splátkovej spoločnosti. Ak ju na dverách neuvidíte, šanca tu stále je, len sa stačí opýtať pracovníkov. Za zmienku stojí aj to, že predajcovia neposkytujú gauče a sedacie súpravy na splátky na vlastnú päsť, ale hlavne vtedy, ak majú uzatvorenú zmluvu s nejakou splátkovou spoločnosťou.

Sedacia súpravaGauče a sedacie súpravy na splátky si nemusíte zakupovať len v kamenných predajniach, ale aj na internete. Pre vás je to možno jednoduchšie, samotný nákup však môže byť náročnejší. Prečo? Zatiaľ čo v predajni za vás spíše a zmluvu odošle predajca, prostredníctvom online nákupu si musíte všetko vybavovať sami. Plusom teda je, že nestrácate čas chodením a pozeraním možností v mnohých obchodoch, ale všetko si pozisťujete z domu. Naproti tomu je samotné vybavovanie predaja gaučov a sedacích súprav na splátky online spôsobom, ktoré sa o niekoľko krokov a možno aj dní predĺži.

Pri osobnom predaji by ste si po splnení podmienok a podpísaní zmluvy mohli tovar rovno so sebou odniesť. Pri internetovom predaji musíte čakať, kým vám splátková spoločnosť žiadosť o nákup gaučov a sedacích súprav na splátky schváli. A rovnako potom aj dobu, kým vám dodávateľ pripraví a odošle vašu objednávku domov. Pri oboch typoch predajcu počítajte aj s tým, že bude potrebné zaplatiť akontáciu. Je to percento z celkovej sumy, ktoré musíte zaplatiť predajcovi na to, aby ste si tovar so sebou mohli zobrať alebo aby vám ho mohol odoslať.

Administratívna stránka splátkového predaja

AdministratívaV tejto časti nášho článku vám trošku priblížime administratívu tohto predaja, pokiaľ sa rozhodnete pre nákup gaučov a sedacích súprav na splátky. Čo to sme už zmienili v predchádzajúcom odseku, teraz si na to posvieťme trošku viac.

Ak si myslíte, že splátkový predaj je to najjednoduchšie, čo môžete urobiť, aby ste nemuseli potrebnú vec platiť v hotovosti, nie je to celkom tak. Je dôležité povedať, že aj takýto typ predaja niekto musí schváliť. V rýchlosti vašu žiadosť prezrie vyučený predajca, ktorý ju následne odošle splátkovej spoločnosti. Žiadosti na nákup gaučov a sedacích súprav na splátky, či čohokoľvek iného, sú prijímané po predložení potrebných dokumentov. Ide o občiansky preukaz, potvrdenie o príjme prípadne o potvrdenie od zamestnávateľa. No môžu sa požadovať aj iné doklady. Pýtate sa, či má splátková spoločnosť právo na požadovanie týchto dokladov pri nákupe gaučov a sedacích súprav na splátky? Áno, má, nakoľko ide o inštitúciu štátom schválenú, ktorá okrem splátkového predaja poskytuje aj pôžičky. Preto si musí byť istá tým, že čiastočne zakúpenú vec budete môcť splácať. Na základe výšky príjmu vám totiž vypočíta aj splátkový kalendár.

Výber na základe splátkovej spoločnosti

KrabicaVašou druhou možnosťou je vybrať si gauče a sedacie súpravy na splátky na základe konkrétnej spoločnosti, ktorá tento typ predaja umožňuje. Možno už ste zákazníkom niektorej splátkovej spoločnosti, ktorá vám poskytuje rôzne benefity. Možno má niektorá spoločnosť výrazne nižší úrok od ostatných ponúk. Áno, pri splátkovom predaji počítajte s tým, že v konečnom dôsledku zaplatíte viac ako by ste zaplatili za tovar v hotovosti. A to preto, že aj jednotlivé spoločnosti si účtujú úrok. Poskytovať výhody zadarmo by sa im určite neoplatilo.

Navyše, to ktorá splátková spoločnosť s kým spolupracuje alebo aj to, na ktorý tovar poskytuje túto možnosť, si zistíte veľmi jednoducho. O gauče a sedacie súpravy na splátky teda môžete požiadať aj priamo v konkrétnej spoločnosti, a to pomocou webovej ponuky alebo v pobočke. I keď pobočky už asi veľmi vo vašom meste nenájdete.

Bezúčelová pôžička na gauče a sedacie súpravy na splátky

Poslednou možnosťou splátkového predaja, je požiadať o úver banku alebo nebankovú spoločnosť. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako oveľa väčší záväzok. No nie je to tak. Na jeho získanie musíte spĺňať rovnaké kritéria ako pri vyššie zmienenom type spoločnosti. A nikto vás nenúti žiadať o oveľa vyššie sumy ako reálne potrebujete. V bankách môžete pýtať už od 350 eur, v nebankových inštitúciách už od 20 eur.

Gauče a sedacie súpravy sú však finančne náročnejšie, a preto by mohlo byť výhodnejšie zobrať si na splátky bezúčelovú pôžičku. Je to lepšie v tom, že banky ponúkajú nižšie úroky a viac-menej si môžete určite sami výšku mesačnej splátky a dobu splatnosti. Nižší úver si viete vybaviť aj za počkaním a bez dokladovania toho, na čo ho potrebujete. Po vyplatení úveru na účet alebo na ruku si môžete ísť váš vysnívaný gauč a sedaciu súpravu zakúpiť u predajcu v hotovosti. Na čo ho oboznamovať o tom, že z vlastných prostriedkov by ste si túto položku kúpiť nemohli? A či ju zaplatíte pomocou bezúčelovej pôžičky alebo nie, to predajca vedieť nemusí…

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *