Ďalekohľad na splátky

Ďalekohľad

Ste vášnivým turistom, poľovníkom alebo len obyčajným pozorovateľom? Existujú mnohé produkty, ktoré dokážu umocniť pocity a zážitky z týchto činností. Jedným z nich je napríklad aj taký ďalekohľad. Tieto jednotlivé výrobky sa medzi sebou viac menej líšia. A to nielen ich vlastnosťami, ale aj cenovo. A preto je pre niekoho jediným riešením zobrať si ho na splátky. Možno vás nadšenie prešlo ihneď po tom, čo ste zistili, že takéto niečo môže stáť aj 1500 eur. Pokiaľ ide o vašu prvú kúpu, potom sa možno uspokojíte aj s lacnejšími modelmi, ktoré začínajú už od 20 eur. Ak ste náročnejší spotrebiteľ, tak vám lacnejšie modely nemusia postačovať. Možno hľadáte ďalekohľad s rôznymi laserovými zameriavačmi, čo môže vyjsť až na tisíce eur, a to je dôvod zobrať si ho na splátky. Ako na to?

Nájdite si predajcu, prípadne splátkové spoločnosti

Nie je žiadnou novinkou, ba ani tajomstvom, že finančná situácia väčšiny Slovákov nie je na takej úrovni, aby si mohli každú chvíľu plniť svoje sny. Pretože aj tie mnohokrát bývajú finančne náročné. To isté sa môže stať pri hľadaní poriadneho ďalekohľadu, ktorý vám jednotliví predajcovia môžu ponúknuť aj na splátky. V prvom rade si spresníte, čo vlastne hľadáte, resp. vlastnosti a cenovú hladinu produktu. Môžete si vytypovať konkrétneho výrobcu, kritériá na priblíženie, konštrukciu, priemer objektívu či špeciálne vlastnosti, napr. zameriavanie atď.

Ďalekohľad na splátky si môžete vybrať v mnohých e-shopoch alebo kamenných predajniach, ktoré majú uzatvorené zmluvy so splátkovými spoločnosťami. Malé obchody väčšinou nákup tohto typu neposkytujú. Splátkový predaj funguje tak, že v predajni alebo v e-shope sa spíše zmluva o tomto druhu predaja. Následne vám bude ďalekohľad odoslaný, prípadne si ho môžete ihneď z predajne zobrať na splátky. Niekedy sa pre uvoľnenie tovaru požaduje zaplatiť určité percento z jeho celkovej sumy. Nemusí to byť ale podmienkou v každej splátkovej spoločnosti. Od podpísania zmluvy už teda nie ste dlžný predajcovi, ale spoločnosti, ktorá mu za vás hodnotu kúpeného predmetu zaplatila. Predajca by vás však mal informovať o jednotlivých podmienkach, prípadne splátkovom kalendári. Vo väčších predajniach majú splátkové spoločnosti špeciálne okienka na nákup tovaru, a teda aj ďalekohľadu, na splátky.

Vašou druhou možnosťou je nájsť si splátkové spoločnosti a zistiť, s ktorými obchodmi majú uzatvorenú zmluvu a na aké produkty sa vzťahuje. Všetko si zistíte hocikedy priamo z domu, pokiaľ máte pripojenie na internet. Takýto systém je možno jednoduchší ako chodiť osobne po jednotlivých predajniach a pýtať sa, či je možné si u nich zobrať ďalekohľad na splátky. Najznámejšími splátkovými spoločnosťami u nás sú Quatro, Home Credit, Triangel či Cetelem.

S bezúčelovou pôžičkou si viete rovnako pomôcť

BinokulárPre niekoho môže byť nákup ďalekohľadu na splátky príliš komplikovaný. Môžete si ho zaobstarať aj iným spôsobom. A to obyčajnou bezúčelovou pôžičkou, ktorú získate aj v bankovej, aj v nebankovej spoločnosti. Nikto sa nebude pýtať, na čo peniaze potrebujete a na čo ich miniete. Požičať si môžete už od 20 do 30 000 eur, podľa toho od akej inštitúcie. Neplatíte žiadnu akontáciu, len úroky, ktoré okrem iného platíte aj pri splátkovom predaji. Možností získania potrebnej sumy máte oveľa viac, pretože aj jednotlivých pôžičkových spoločnosti je pomerne dosť veľa. Každá si chce konkurovať, čiže nehrozí, že ponuky budú rovnaké. Jedna z nich bude určite vynikať a práve to môžete využiť vo váš prospech a výhodnejší nákup.

Ďalekohľad na splátky teda môžete získať aj touto cestou, pričom dlh splácate v banke a v predajni zaplatíte hotovosťou, ktorú vám banka poskytla. Ako určite dobré viete, na získanie finančnej pomoci z pôžičkovej inštitúcie je potrebné spĺňať isté kritériá. A to isté platí aj pre splátkové spoločnosti. Niektorí sa chybne domnievajú, že predajcovia tovaru s čiastočným splácaním nebudú požadovať napr. dokladovanie príjmu. Ale to nemusí byť  pravda. Keďže vám ďalekohľad na splátky priamo u predajcu poskytujú spoločnosti, ktoré sú zároveň aj pôžičkové, potrebujú si byť vašou serióznosťou 100% istý. Vďaka tomu, že majú licenciu, si vedia overiť, či máte záznam v registri dlžníkov alebo nie.

Ďalekohľad na splátky máte na dosah ruky

Či už teda túžite po lacnejšom alebo drahšom modely ďalekohľadu, ktorý si tak či onak nemôžete dovoliť, kúpiť si ho môžete aj na splátky. A to buď priamo v kamennej predajni alebo v jej e-shope, kde pri ponukách špeciálnych splátkových spoločností stačí len občiansky preukaz. Druhou možnosťou je ísť cez konkrétnu splátkovú spoločnosť a zistiť, kde je možný nákup s jej podporou. Treťou možnosťou, ako získať ďalekohľad na splátky, je požiadať o bezúčelovú pôžičku, ktorú môžete mať na účte už do 24 hodín.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *