Notebook / laptop na splátky

Pracovný notebook na stole

Chceli by ste si zaobstarať nový prenosný počítač? Nech to už chcete z akýchkoľvek dôvodov, určite viete, že už aj ten s najnižšími parametrami stojí aj niekoľko stoviek eur. Dovoliť si to zaplatiť z bežnej výplaty u väčšiny z nás neprichádza do úvahy, a preto hľadáme iné metódy. Ak ide o vec, ktorú potrebujeme napr. na pracovanie, nedá sa jej kúpa odložiť na neskôr. Takže ak aj nemáte hotovosť, v dnešnej dobe funguje u väčšiny predajcov predaj notebooku / laptopu na splátky. Vďaka tomu mu nemusíte okamžite zaplatiť niekoľko stoviek eur, ale platbu si rozložíte v takých sumách, ako vám a splátkovej spoločnosti bude vyhovovať. Ako takéto spoločnosti nájsť a čo urobiť, aby ste si vec zakúpili splátkovým spôsobom?

Kto vám vie v tejto veci pomôcť?

LaptopNotebook či laptop na splátky môžete získať viacerými cestami. Prvou možnosťou je obrátiť sa na taký obchod, či už kamenný alebo internetový, ktorý má zmluvu s niektorou splátkovou spoločnosťou. Na to prídete už pri vstupných dverách resp. na úvodnej webovej stránke. Pomocnú ruku vám v tomto môžu podať aj priamo splátkové spoločnosti. Pretože rovno na ich internetovej stránke môžete požiadať o taký tovar, o aký máte záujem. Notebook / laptop na splátky vám vie zabezpečiť aj bezúčelová pôžička. Pričom si ho vďaka nej viete zaplatiť v hotovosti a na jej získanie nemusíte spĺňať náročné podmienky. Povedzme si ale niečo viac o každom ponúkanom riešení.

Ale pozor, nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob získania notebooku / laptopu na splátky, je dôležité dodať, že aj vy musíte spĺňať isté kritériá. Celý proces nie je taký jednoduchý, ako možno hovoria v reklamách a aký si myslíte. Na získanie čohokoľvek, v akejkoľvek hodnote potrebujete spĺňať niekoľko podmienok, ináč vám tento spôsob nákupu nebude schválený. Notebook / laptop na splátky získate jedine vtedy, ak ste plnoletá, právne spôsobilá osoba. Ďalej sa podľa hodnoty žiadanej položky požadujú aj také dokumenty ako dokladovanie príjmu či potvrdenie od zamestnávateľa. Na základe týchto dokumentov sa splátková spoločnosť presvedčí o tom, že žiadanú vec zvládnete splácať a rovnako vám vypočíta splátkový kalendár. Nemusíte sa báť, žeby tieto údaje boli nejako zneužité. Ale rozhodne je v tomto ohľade bezpečnejšie žiadanie bezúčelovej pôžičky v banke.

Postup získania notebooku / laptopu na splátky v obchode

NávodAk sa rozhodnete pre nákup tohto elektronického výrobku v kamennom alebo v internetovom obchode, predaj prebieha takto. Najprv si overte, či daný predajca poskytuje tento typ nákupu. V kamennom obchode sa vám bude venovať pracovník zaučený splátkovou spoločnosťou. Ten vašu žiadosť vie posúdiť buď ihneď, alebo ju odošle spoločnosti, ktorá ju ihneď posúdi. Výhodou je, že to, „na čom ste“, sa dozviete ihneď a keď spĺňate podmienky, notebook resp. laptop na splátky si môžete so sebou okamžite zobrať domov. Niektorí predajcovia na to ale požadujú zaplatenie akontácie, čo je určité percento z celkovej sumy tovaru.

Pri online nakupovaní si zvolíte možnosť notebooku / laptopu na splátky v nákupnom košíku. Tu budete musieť vypísať žiadosť, ktorú odošlete do splátkovej spoločnosti. Tá sa ju v čo najkratšom čase pokúsi prehodnotiť. Odpoveď vám príde mailom, pričom ak je žiadosť schválená, tak bude obsahovať zmluvu a splátkový kalendár. Zmluvu je potrebné vytlačiť, podpísať a opäť ju do spoločnosti odoslať. Verdikt táto spoločnosť zasiela aj predajcovi, ktorý okamžite po tom koná. A teda buď vám ho ihneď vyexpeduje alebo nie.

Ako ho získať v splátkovej spoločnosti

Inou možnosťou získania notebooku / laptopu na splátky je požiadať oňho vami vybranú splátkovú spoločnosť. Nakoľko ich je menej, než rôznych kamenných a internetových predajcov, hľadanie bude o to kratšie a jednoduchšie. Takto si viete vybrať takého poskytovateľa splátkového nákupu, ktorý ponúka najvýhodnejšie podmienky pre vás. Na webovej stránke týchto spoločností si môžete pozrieť, s akými obchodmi spolupracujú a priamo cez nich aj o produkt požiadať. Výhodou je, že takýto nákup notebooku / laptopu na splátky neprebieha cez tretiu osobu, ktorá vďaka tomu nevidí vaše osobné údaje (napr. plat). Ak spĺňate podmienky, splátková spoločnosť komunikuje s predajcom a ten vám tovar odošle.

Pomoc od bankovej spoločnosti

Treťou, aj keď možno neklasickejšou možnosťou nákupu notebooku / laptopu na splátky, je bezúčelová pôžička. Získate ju v bankovej, ale aj nebankovej spoločnosti. Výhodou je, že nemusíte dokladovať účel využitia a podmienky na jej získanie sú také, ako v splátkovej spoločnosti. Samozrejme neodmysliteľným kritériom bude aj čistý register. Týmto spôsobom môžete natrafiť na ešte výhodnejšie ponuky, pretože banky majú poväčšine nižšie úroky. Nákup notebooku / laptopu na splátky síce nebude prebiehať cez predajcu a splátkovú spoločnosť, ale zakúpiť si ho môžete za hotové, pričom splácať budete pôžičku. V princípe ide o to isté, ale zároveň je to niečo, čo vám až tak nebude komplikovať život. O to viac, ak žiadate bankovú spoločnosť, v ktorej máte vedený účet. Tá vám peniaze zašle aj za počkaním, pretože údaje o vás má, a to väčšinou až do sumy 3 000 eur. Samozrejme, pri splnení podmienok.

Po prečítaní tohto článku si nechajte chvíľku na rozmyslenie a na uvažovanie o plusoch a mínusoch týchto troch spôsobov získania notebooku / laptopu na splátky. Za nás je favorit jasný. Zhodnete sa s nami?

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0948 090 040
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *