Vodičský preukaz na splátky

Vodičský preukaz

Veľmi dobre vieme, že v dnešnej dobe sa už bez rôznych prepravných prostriedkov nezaobídeme. Využívať rôznu verejnú dopravu je dobré nielen kvôli vašej peňaženke, ale aj kvôli šetreniu vonkajšieho prostredia. Problém však nastáva vtedy, ak sú linky nasadené nedostatočne alebo v nevhodných časoch. Neostáva nič iné, len si zavolať taxi alebo si zabezpečiť vlastný dopravný prostriedok. Vodičský preukaz je pomerne drahou záležitosťou, no niektorí ho umožňujú zaplatiť aj na splátky. To znamená, že nemusíte zaplatiť hneď celú sumu, ktorá môže byť bez mála aj niekoľko stoviek eur. Jednotlivé školy väčšinou umožňujú rozdeliť si dlžnú sumu na polovicu alebo na tretiny. Zriedkavo je to po menších dieloch…

Dennodenná nutnosť

Človek si bez dopravného prostriedku fungovanie už ani nevie predstaviť. Nikdy nemôžete vedieť, čo sa kedy stane a ak máte k dispozícii auto rôzneho typu, vzniknutú situáciu viete čo najrýchlejšie vyriešiť. Pokiaľ vaše finančné zázemie nie je natoľko dobré, aby ste si z neho mohli zaplatiť vodičský preukaz, zabezpečte si ho na splátky. Vôbec to nemusí byť zlé riešenie. Málokto si totiž môže dovoliť jednorazovo minúť viac ako 400 eur. V neprospech tohto čísla je aj to, že cena za toto oprávnenie sa stále zvyšuje. Nečakajte zbytočne na chvíľu, keď už budete mať našetrené. Do tej doby sa môže suma zvýšiť.

Spolupráca škôl so splátkovými spoločnosťami?

Kurzy na získanie vodičského preukazu síce môžete platiť na splátky, no nejde o klasický splátkový predaj. Ten v rôznych predajniach funguje tak, že dlžnú sumu za vás danej predajni zaplatí splátková spoločnosť, s ktorou má uzatvorenú zmluvu. Následne už máte dlh len u tej spoločnosti, ktorá vám peniaze poskytla. A teda aj jej pravidelne posielate vopred dohodnutú čiastku do vopred stanoveného termínu.

Školy však vodičský preukaz na splátky ponúkajú z vlastnej iniciatívy, nakoľko si plne uvedomujú jednu vec. Že v súčasnosti je len veľmi málo ľudí, ktorí by ho mohli zaplatiť jednorazovo. Ako sme už v úvode uviedli, nejde o splácanie v minimálnych čiastkach, ako by to bolo pri splátkovej spoločnosti. Vodičský preukaz na splátky hradíte v dvoch, troch, maximálne štyroch splátkach. Pričom celá suma musí byť vyplatená do dňa uskutočnenia záverečnej skúšky. Ak si teda určíte, že kurz bude kratší, bude sa požadovať rýchlejšie vyplatenie sumy. A naopak, ak sa rozhodnete pre čo najdlhší variant trvania, budete mať dostatok času na zarobenie a včasné a riadne splatenie celého kurzu.

Nakoľko je cena kurzov vodičského preukazu vyčíslená v stovkách eur, ak si ho zvolíte na splátky, počítajte s tým, že každá a jedna bude predstavovať viac ako 100 eur. Ak sú pre vás aj takéto čiastky privysoké, ponúka sa vám aj iné riešenie.

Vodičský preukaz na splátky pomocou bezúčelovej pôžičky

VolantNemusíte sa hanbiť za to, že nemáte na zaplatenie tohto oprávnenia. Predsa len nejde o najlacnejší produkt a drvivá väčšina Slovákov si nemôže dovoliť jednorazovo zaplatiť 400 eur. Pokiaľ vám splátkové ponuky jednotlivých škôl nevyhovujú, môžete ich splácať v menšom, a to pomocou bezúčelovej pôžičky. Ide o klasickú finančnú pomoc, ktorú získate v bankách, ale aj v nebankových spoločnostiach. Nakoľko je bezúčelová, nikto od vás nebude požadovať dokladovať či ste ju minuli na vodičský preukaz, ktorý chcete na splátky. Podmienkou žiadateľa je dokladovať príjem, občiansky preukaz, mať nad 18 rokov a byť bez záznamu v registri dlžníkov. Ihneď by sme ale vylúčili ponuky niektorých nebankových spoločností, ktoré ponúkajú sumy do 500 eur. Tie majú väčšinou 1-mesačnú dobu splatnosti, čo by bolo príliš málo.

Váš vodičský preukaz teda môžete získať na splátky aj iným spôsobom. A to priamou žiadosťou v bankovej alebo nebankovej spoločnosti. Tie vám ponúkajú aj niekoľkomesačné doby splatnosti, pričom mesačná suma na zaplatenie môže predstavovať napr. aj 20 eur. Tu je ale potrebné počítať s tým, že čím dlhšie splatné obdobie si zvolíte, tým viac v konečnom dôsledku zaplatíte. Každopádne, získať vodičský preukaz aj na menšie splátky, no s väčšou konečnou stratou je možno aj lepšie, ako ho nezískať vôbec. Sami najlepšie viete, čo si môžete dovoliť a čo už nie. Svoje možnosti ale nikdy netreba preceňovať a zvoliť si taký spôsob, ktorý je vám prijateľný a splniteľný.

Zhrnutie

Vybaviť si vodičský preukaz na splátky už v dnešnej dobe nie je žiaden problém. Túto ponuku môžete využiť buď priamo v danej škole, ktorá vám dlžnú sumu rozdelí do 2-3 splátok. Celá suma musí byť splatená pred ukončením kurzu, teda maximálne do 3 mesiacov. Druhou možnosťou je požiadať o bezúčelovú pôžičku, vodičský preukaz splatiť jednorazovo a na splátky mať len pôžičku. Tú ale môžete splácať dlhšiu dobu a v menších sumách. Ako vidíte, možností na všetko je vždy niekoľko, len ich treba pohľadať a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *