Fasáda na splátky

Fasáda

Tužíte po vonkajšej rekonštrukcii vášho príbytku? Ale po prepočte všetkého ste zistili, že nasporené prostriedky vám k tomu nebudú stačiť? Nevešajte hlavu, pretože možností, vďaka ktorým si môžete plniť sny, je hneď viacero. Jednou z nich je osloviť konkrétnu firmu so žiadosťou o vyhotovenie fasády na splátky. Je to výhodnejšia a rýchlejšia možnosť ako možno čakať, kým budete mať dostatok vlastných finančných prostriedkov. Tak aspoň nemusíte rekonštrukciu posúvať možno aj o ďalší rok, ak nie o viac. Pozitívnou správou je, že v súčasnosti už splátkový predaj ponúka väčšina spoločností, a teda aj tie stavebné. Nakoľko sa výsledné sumy fasády môžu pohybovať aj v desiatkach tisíc eur, predaj na splátky je veľmi využívaným spôsobom.

Zistíte si, ktoré firmy umožňujú splátkový predaj

DomAk už teraz viete, že potrebnú sumu na skrášlenie vášho domu nemáte, nečakajte zbytočne. Radosť si môžete urobiť už aj dnes, veď ponúk splátkového predaja je dosť veľa. Vašou úlohou si je len zistiť, s ktorým predajcom môžete takto nakupovať. To ale nebude nič komplikované. Stačí vám pristúpiť k danej stavebnej spoločnosti a väčšinou už na vstupných dverách majú nálepku tej ktorej splátkovej spoločnosti. Pre istotu sa môžete ísť opýtať aj osobne, či by napr. nebol problém získať fasádu na splátky. Nálepka ale určite nie je to jediné, na čo sa spoliehať. Ak natrafíte na firmy bez nálepky, neznamená to, že ju neposkytujú.

Nasledovné vaše kroky pozostávajú z výberu toho pravého predajcu pre vás, ako aj z výberu toho, čo vlastne chcete. Predajca vás oboznámi o podmienkach, spíšete zmluvu a zaplatíte akontáciu, ak si ju predajca určil. Akontácia je percentuálne vyjadrená suma, ktorá hovorí, koľko musíte z celkovej sumy fasády zaplatiť predajcovi, aby vám bol tovar na splátky prepustený. Rovnako sa dohodnete na dĺžke obdobia splácania a na pravidelných mesačne odosielaných sumách. Pokiaľ budú prácu vykonávať zamestnanci rovnakej stavebnej spoločnosti, dohodnete sa určitom termíne výkonu práce. Ku každej mesačne splatenej sume je potrebné počítať aj s úrokmi, ktoré poputujú splátkovej spoločnosti.

Môžete si vybrať splátkovú spoločnosť

VýberVašou druhou možnosťou je nechodiť po jednotlivých stavebných firmách a zisťovať si dostupnosť fasády na splátky, ale nakontaktujete sa priamo na splátkovú spoločnosť. Výhodou tohto spôsobu je, že si môžete vybrať takú, ktorá vám ponúka najvýhodnejšie podmienky predaja. To znamená napr. úrokovo a splátkovo najnižšie. Tento postup je možno jednoduchší, pretože sa nepožadujú žiadne osobné návštevy.

To, ktorá spoločnosť umožňuje financovať fasádu na splátky, sa rýchlo dozviete aj pomocou internetu. Stačí len zadať názov konkrétnej splátkovej spoločnosti napr.:

a tam ihneď uvidíte, či spolupracujú aj so stavebnými firmami. Odporúčame vám si vybrať takú spoločnosť, ktorá má priame zmluvy so stavebnými firmami. Nie takú, ktorá vám fasádu na splátky ponúkne, ale je na vás to riešiť s konkrétnou stavebnou firmou. Tak by ste len zbytočne strácali čas. Ale keď svojmu ústnemu a presvedčiacemu talentu veríte, potom by mohla byť práve táto ponuka pre vás tá najvýhodnejšia.

Má výber konkrétnej splátkovej spoločnosti aj nejaké nevýhody? Nevýhodou môže byť napríklad to, že nebude spolupracovať s takou stavebnou spoločnosťou, ktorú ste mali vo výhľade. Ponúka sa vám ale aj iná možnosť získania fasády na splátky, ktorú vám sprostredkujú bankové a nebankové spoločnosti.

Fasáda snov na splátky pomocou bezúčelovej pôžičky

Ak už ste si poskytovateľa stavebného materiálu vybrali, ale napr. nemá zmluvu so žiadnou splátkovou spoločnosťou alebo sú jeho podmienky predaja nevýhodné, stále je tu pre vás iná možnosť. Tou možnosťou je požiadať banku alebo nebankovú spoločnosť o bezúčelovú pôžičku. Vďaka nej si môžete vybrať až 30 000 eurovú fasádu, samozrejme na splátky. Splátkové spoločnosti sú v sumách limitované a väčšinou financujú nákupy do 5 000 eur. Princíp bezúčelovej pôžičky bude rozdielnejší. V čom?

Fasáda na splátky vás vyjde výhodnejšie cez pôžičku ako cez splátkový predaj. Je to preto, že bankové spoločnosti ponúkajú nižšie úroky. Tento fakt ale závisí aj od konkrétnych spoločností. Okrem toho, nemusíte ísť priamo za predajcom a dohadovať sa o podmienkach. Zájdete do banky, prípadne si úver vybavíte online a za predajcom skočíte už len zaplatiť celú sumu rekonštrukcie domu. Fasádu na splátky teda môžete získať aj takýmto spôsobom. Pričom predajca nevie, že ste si na ňu požičali a dlh máte len voči banke. V princípe je to jedno, či dlžíte splátkovej spoločnosti a predajcovi alebo banke.

Dôležitým faktom v kontexte predaja na splátky, v tomto prípade fasády, je aj to, že musíte dokladovať niekoľko dokumentov. Niektorí si chybne myslia, že sa dokladovaniu vyhnú, ak nežiadajú o úver v bankovej spoločnosti. To je ale omyl. Aj splátková spoločnosť a predajca si musia byť istí, že dlh budete schopný splácať. Preto sa okrem občianskeho preukazu požaduje dokladovanie príjmu alebo potvrdenie od zamestnávateľa. Koniec koncov, podmienky predaja budú rovnaké ako v bankovej spoločnosti. Len u nej môžete fasádu na splátky získať diskrétne a s lepším úrokom. Tak prečo si radšej nevybrať bezúčelový úver prípadne pôžičku na bývanie?

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30.

  • 0850 001 001
    Za cenu bežného hovoru
  • otazky@peniazomat.sk
  • Peniazomat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *